Wiadomości z Chorzowa

Zabezpieczenie sobotniego meczu na Cichej

  • Dodano: 2021-03-09 06:00, aktualizacja: 2021-03-09 06:25

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonia Stal Świdnica. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspierani przez policjantów z Katowickiego Oddziału Prewencji. Policjanci zwracali baczną uwagę na przestrzeganie przepisów prawa przez kibiców w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.
 

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonia Stal Świdnica. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci chorzowskiego garnizonu wpierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji. Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Choć mecz odbywał sie bez udziału kibiców, ci jednak postanowili spotkać się w rejonie stadionu. Mundurowi niezwłocznie przy pomocy urządzeń nagłaśniających zaczęli emitować komunikaty głosowe przypominające o zakazie organizacji zgromadzeń w czasie epidemii oraz wzywające do opuszczenia miejsca nielegalnego zgromadzenia. Ostrzeżono również kibiców chorzowskiej drużyny o konsekwencjach prawnych takiego zajścia. Większość kibiców zastosowała się do wydanych poleceń, a wobec osób, co do których jednoznacznie stwierdzono naruszenie przepisów prawa zastosowano represję mandatową.

Następnie, już w trakcie trwania meczu pod stadion, podjechał autokar oraz  pojazdy prywatne, z kibicami Polonii Świdnica. Policjanci niezwłocznie podjęli analogiczne działania jak w przypadku kibiców miejscowych.  Mimo ostrzeżeń kibice gości  nie zastosowali się do aktualnie panujących obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 i zawiązali nielegalne zgromadzenie, skandując okrzyki kibicowskie.  W związku z powyższym w tym przypadku policjanci również podjęli interwencję, a wobec osób naruszających przepisy prawa zostały wyciągnięte konsekwencje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również