Wiadomości z Chorzowa

Zabezpieczenie sobotniego meczu na Cichej

  • Dodano: 2021-03-09 06:00, aktualizacja: 2021-03-09 06:25

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonia Stal Świdnica. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspierani przez policjantów z Katowickiego Oddziału Prewencji. Policjanci zwracali baczną uwagę na przestrzeganie przepisów prawa przez kibiców w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.
 

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonia Stal Świdnica. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci chorzowskiego garnizonu wpierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji. Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Choć mecz odbywał sie bez udziału kibiców, ci jednak postanowili spotkać się w rejonie stadionu. Mundurowi niezwłocznie przy pomocy urządzeń nagłaśniających zaczęli emitować komunikaty głosowe przypominające o zakazie organizacji zgromadzeń w czasie epidemii oraz wzywające do opuszczenia miejsca nielegalnego zgromadzenia. Ostrzeżono również kibiców chorzowskiej drużyny o konsekwencjach prawnych takiego zajścia. Większość kibiców zastosowała się do wydanych poleceń, a wobec osób, co do których jednoznacznie stwierdzono naruszenie przepisów prawa zastosowano represję mandatową.

Następnie, już w trakcie trwania meczu pod stadion, podjechał autokar oraz  pojazdy prywatne, z kibicami Polonii Świdnica. Policjanci niezwłocznie podjęli analogiczne działania jak w przypadku kibiców miejscowych.  Mimo ostrzeżeń kibice gości  nie zastosowali się do aktualnie panujących obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 i zawiązali nielegalne zgromadzenie, skandując okrzyki kibicowskie.  W związku z powyższym w tym przypadku policjanci również podjęli interwencję, a wobec osób naruszających przepisy prawa zostały wyciągnięte konsekwencje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.