Wiadomości z Chorzowa

Zamknięto basen w KS „Hajduki” w Chorzowie. Trwa konserwacja niecki i prace remontowe

  • Dodano: 2023-08-09 14:00

Wakacje to czas napraw i remontów. Dotyczy to m.in. miejskich basenów w Chorzowie. Jeden z nich został niedawno otwarty po miesięcznej przerwie technologicznej, a ten wchodzący w skład Kompleksu Sportowego „Hajduki” przechodzi drobną metamorfozę.

Kiedy basen zostanie otwarty?

Basen wchodzący w skład Kompleksu Sportowego „Hajduki” jest zamknięty. Miłośnicy pływania nie będą z niego mogli skorzystać do końca sierpnia. Nie oznacza to jednak, że nic się tam nie dzieje. Trwają prace remontowo-budowlane. W ich ramach przeprowadzona zostanie m.in. konserwacja niecki, a remont obejmuje także szatnie, prysznice i pozostałą infrastrukturę okołobasenową. 

Jak zapowiada Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, prace zostaną zakończone do końca sierpnia, a otwarcie basenu nastąpi 1 września, czyli w pierwszy dzień szkoły.

- Działamy, a 1 września zapraszamy - podkreśla prezydent Andrzej Kotala.

Warto dodać, że miłośnicy pływania mogą skorzystać z basenu znajdującego się przy ulicy Powstańców. Po lipcowej przerwie technologicznej pływalnia została już ponownie otwarta.

Podczas realizowanych prac wymieniono m.in. nawierzchnię schodów wejściowych, umyto i zdezynfekowano nieckę basenową oraz wanny do hydromasażu, a także dokonano przeglądu i konserwacji ruchomego dna. Wymieniono też fugi w basenowych szatniach. Teraz odświeżony basen czeka na amatorów wodnych sportów.

Zamknięto basen w KS „Hajduki” w Chorzowie. Trwa konserwacja niecki i prace remontowe/ fot. FB A. Kotala

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również