Wiadomości z Chorzowa

Zdalna profilaktyka z chorzowskimi mundurowymi

  • Dodano: 2021-03-18 08:15, aktualizacja: 2021-03-18 07:02

Chorzowscy stróże prawa rozpoczęli zdalną profilaktykę. Wszystko za sprawą ograniczonych możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z młodzieżą z powodu epidemii koronawirusa. Wczoraj policjant z miejscowej komendy spotkał się online z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10. Rozmowa z uczniami za pośrednictwem internetu dotyczyła w głównej mierze tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Praca profilaktyczna to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Mundurowi, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają m.in. liczne spotkania w szkołach. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tak było przed epidemią koronawirusa. Obecnie jednak, sytuacja epidemiologiczna spowodowała wykluczenie bezpośrednich spotkać z chorzowskimi dziećmi. Placówki oświatowe zostały zamknięte, a młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19.

Policjanci z miejscowej komendy nie poddają się jednak. Aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, z inicjatywy stróżów prawa tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy ze szkołami, wczoraj policjant z chorzowskiej drogówki miał okazję, aby połączyć się za pośrednictwem platformy z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10. Prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, głównie w ruchu drogowym. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie wszystkim jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Policjant odpowiadał także na pytania dotyczące warunków jakie trzeba spełnić aby zdobyć kartę rowerową.

Komentarze (2)    dodaj »

  • zatroskany obywafel

    Organizacja łamiąca prawa obywateli uczy dzieci szacunku do prawa? A to ciekawe

  • Erich

    Tak samo jak pozbawieni moralności duchowni pouczają jak mamy żyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.