Wiadomości z Chorzowa

Zima to trudny okres dla zwierząt

  • Dodano: 2021-12-28 05:45, aktualizacja: 2021-12-28 05:50

Od kilku dni panują bardzo niskie temperatury. Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych czy nietrzeźwych ale również dla zwierząt. Mroźne wieczory i poranki, opady i wiatr to prawdziwa szkoła przetrwania dla zwierząt pozostających poza domem. Pamiętajmy o tym szczególnie gdy termometr wskazuje minusowe temperatury.

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że zwierzę nie jest rzeczą

Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Na największe niebezpieczeństwo narażone są nasze czworonogi. Często zapominamy o nich, pozostawiając je np.: w nieocieplonych i nieuszczelnionych budach, bez ciepłego posiłku lub przywiązując do ogrodzeń i słupów. Pies musi mieć możliwość schronienia się przed mrozem, śniegiem czy deszczem. Odczuwa skutki niekorzystnej aury podobnie jak my. Jest to szczególnie ważne w okresach silnego mrozu. W tych okresach wpuśćmy psa, przynajmniej na noc do cieplejszego pomieszczenia (piwnica, garaż).

Pamiętajmy, że w mroźne dni nasze zwierzęta, aby utrzymać stałą temperaturę ciała, potrzebują dodatkowej porcji pożywienia. Ważne jest również, aby było to pożywienie ciepłe oraz wysokoenergetyczne.

Jeśli masz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania skontaktuj się z Policją korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ręce opadają

    Muszą te chore kobity być cholernie samotne ...

  • Rerekumkum

    Baba bez bolca dostaje pi.......

  • Ewa

    Bardzo trudny okres dla szczurów. Co najmniej kilkanaście psychicznie chorych kobiet rozpoczęło akcje karmienia szczurów na chorzowskich ulicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również