Wiadomości z Chorzowa

ZSM w Chorzowie dostał certyfikat Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

  • Dodano: 2021-11-03 06:30, aktualizacja: 2021-11-03 06:43

Sukces Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Placówka otrzymała certyfikat Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. To znak potwierdzający utrzymanie najlepszych standardów leczenia małych pacjentów.

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim ZSM prowadzi diagnostykę oraz kompleksowe specjalistyczne leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, zarówno układu krwiotwórczego (białaczki) oraz układu chłonnego (nieziarnicze chłoniaki, chłoniak Hodgkina), jak i licznych guzów litych (m.in. mięsaki tkanek miękkich, neuroblastoma, retinoblastoma, guzy kości, guzy zarodkowe, guzy nerek).

Oddział posiada 24 dostępne łóżka, a w skład zespołu wchodzi czterech lekarzy. Wysokie standardy leczenia małych pacjentów zostały potwierdzone przez Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Do placówki trafił certyfikat i akredytację na działalność medyczną, dydaktyczną i naukową.

ZSM w Chorzowie z wyjątkowym certyfikatem

To bardzo ważne poświadczenie tego, że należymy do ogólnopolskiego  grona specjalistów hematoonkologii, współpracujemy z innymi ośrodkami, szkolimy się i świadczymy wysoką jakość leczenia pacjentów - tak jak inne ośrodki w Polsce. To ważne dni dla naszego oddziału hematologii i onkologii - niedawno oddział zyskał ogromne wsparcie ludzi dobrych serc! Dzieci mogą teraz korzystać z nowego telewizora, xboxa i komputera. Ładniej wygląda też świetlica – informuje władze Zespoły Szpitali Miejskich.

Jak podkreśla kierownik oddziału, dr Katarzyna Machnik, docenienie przez pracy oddziału w ten sposób jest niezwykle istotne dla jego funkcjonowania.

Towarzystwo uznało naszą pracę leczniczą i dydaktyczną za wartościową, pełnoprawną i równą z innymi ośrodkami hematologii i onkologii. W naszej specjalizacji to bardzo ważne, aby współpracować z innymi. Działamy w końcu na chorobach rzadkich. Jeden ośrodek nie może zdobyć doświadczenia we wszystkich chorobach, bo tych przypadków na szczęście nie jest tak wiele. Razem jednak wyciągamy więcej wniosków i leczenie przebiega sprawniej. Mamy krajowych koordynatorów od poszczególnych chorób – wyjaśnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również