Wiadomości z Chorzowa

ZTM: Święto Wojska Polskiego - utrudnienia w komunikacji miejskiej i bezpłatne połączenia

  • Dodano: 2019-08-08 08:15, aktualizacja: 2019-08-08 07:07

Najpierw w nocy z 9 na 10 sierpnia, a później wieczorem 14 sierpnia oraz praktycznie cały dzień 15 sierpnia.

W tych terminach pasażerowie komunikacji miejskiej w Katowicach będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Część linii tramwajowych i autobusowych zostanie zawieszona, innym skrócone lub zmienione zostaną trasy.

Bezpłatny dojazd i powrót z defilady

Uruchomione zostaną także specjalne połączenia, które umożliwią bezpłatny dojazd i powrót z defilady wojskowej.

Niedawno komunikacja miejska musiała zostać dostosowana do wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po kilku dniach w stolicy województwa śląskiego organizowane jest kolejne duże wydarzenie. Tym razem jest to „Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego”, którą poprzedzi próba generalna.

Przy okazji takich wydarzeń po prostu musimy dostosowywać się do planów organizatorów. Dążymy do tego, aby utrudnienia minimalizować, ale skala nadchodzącego wydarzenia ponownie jest bardzo duża – przyznaje rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek. – Przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności. Niestety są one niezależne od nas – dodaje.

W związku z próbą generalna oraz uroczystością główną „Defilady z okazji Święta Wojska Polskiego” organizowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewodę Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice zmieniony zostanie ruch prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych.

Wyłączony z ruchu kołowego obszar jest na tyle duży, że warto podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Ze szczegółami można zapoznać się m.in. na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię. Informacji będą też w najważniejszych miejscach udzielać informatorzy – wskazuje Wawrzaszek.

Pierwsze zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej z okazji defilady będą obowiązywać od 9 sierpnia od godz. 19.00 do 10 sierpnia do godz. 11.00.

9-10 sierpnia organizatorzy wydarzenia zaplanowali próbę generalną

Z kolejnymi utrudnieniami pasażerowie będą musieli się liczyć 14 sierpnia od godz. 19.00 oraz 15 sierpnia do godziny 18.00. W terminach tych z ruchu kołowego wyłączone zostaną rejony alej Korfantego i Roździeńskiego oraz ulic Chorzowskiej, Bagiennej, ronda gen. Jerzego Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem. Ruch tramwajów zostanie wstrzymany na odcinkach od katowickiego Rynku przez rondo gen. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego oraz przez pętlę Słoneczną do Siemianowic Śląskich. Od rynku w Chorzowie do Placu Wolności w Katowicach kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona numerem T-6.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi także dodatkowe kursy, które mają ułatwić zainteresowanym dojazd na defiladę. Dodatkowe połączenia będą realizowane 15 sierpnia na liniach tramwajowych 7, 15 i 20, autobusowych 297, 632, 820 i 840 oraz specjalnych, bezpłatnych oznaczonych S1 i S2. Te ostatnie będą zapewniać dojazd z parkingów zlokalizowanych przy centrum handlowym Silesia City Center oraz sklepów IKEA i Agata.

Dodatkowe zmiany wprowadzane dla potrzeb wydarzenia

pn. „Defilady z okazji Święta Wojska Polskiego” w dniu 15 sierpnia 2019 r.

 Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że z uwagi na przewidywane zwiększone zapotrzebowanie na komunikację publiczną w dojazdach na ww. wydarzenie wprowadza zwiększenie oferty komunikacji publicznej (dodatkowe kursy), realizowanej liniami tramwajowymi nr: 71520 oraz liniami autobusowymi nr: 297632820840.

Uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 i S2 zapewniające dojazd i powrót z wyznaczonych przez Organizatora parkingów w rejon wydarzenia. Przedmiotowe parkingi wyznaczone zostały w rejonie Centrum Handlowego Silesia City Center oraz IKEA, Salonu Meblowego AGATA.

  • S1 relacja: „Katowice Szkolna” – „Dąbrówka Mała Nowosam”
  • S2 relacja: „Dąb Silesia City Center” – „Katowice Chorzowska” – „Katowice Plac Wolności”

Nadmieniamy, że zastosowana tymczasowa trasa przejazdu w rejonie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (ul. Jagiellońska) spowodowana jest koniecznością wyłączenia ruchu drogowego w ul. Jagiellońskiej i Lompy na czas obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 100. Rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce Rozkład jazdy – Komunikaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również