Wiadomości z Chorzowa

Auto detailing – jak zacząć? W co się zaopatrzyć? Podpowiadamy! 

  • Dodano: 2021-10-19 14:30

Samochód to bardzo często jedna z największych inwestycji w naszym życiu. Nic w więc dziwnego w tym, że chcemy dbać o niego jak najlepiej. Pomóc nam w tym mogą produkty ze sklepów auto detailing. Dzięki nim, możemy samodzielnie pielęgnować swoje auto, oszczędzając na oddawaniu go do profesjonalnej myjni. Na jakie artykuły warto zwrócić uwagę? Jaka jest prawidłowa kolejność mycia auta? Zapraszamy do lektury! 

Auto detailing – co musisz o nim wiedzieć? 

Auto detailing, to najprościej mówiąc pielęgnacja auta. Obejmuje zarówno części zewnętrzne, jak i wewnętrzne pojazdu. Podczas całej procedury poszczególne elementy poddawane są kompleksowej renowacji, konserwacji i czyszczeniu. Dzięki temu, wartość rynkowa pojazdu i jego żywotność zwiększa się. Dla wielu właścicieli pojazdów, utrzymywanie go w czystości jest pewnego rodzaju rytuałem, który sprawia ogromną przyjemność. Jest to idealny czas na wyciszenie się i sprawdzenie czy wszystko w naszym aucie jest na właściwym miejscu. Proces prawidłowego czyszczenia auta składa się z pięciu kroków – mycie, usuwanie zanieczyszczeń, korekta i zabezpieczenie lakieru, zabezpieczenie poszczególnych elementów, a na sam koniec czyszczenie wnętrza. 

W jakie produkty auto detailing warto się zaopatrzyć? 

Jeśli zdecydowaliśmy, że będziemy dbać o nasze auto na własną rękę, bardzo ważne jest aby zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości. Na pierwszy ogień idzie porządna gąbka do mycia oraz ściereczki z mikrofibry. Są to produkty, które minimalizują szkodliwe działanie drobinek, które mogłyby uszkodzić karoserię. Gąbka do mycia posiada bowiem specjalne otwory, które pochłaniają ziarenka piasku, zaś ściereczka z mikrofibry jest wytrzymała, świetnie nadaje się do polerowania oraz czyszczenia okien i nie pozostawia smug. Bardzo ważne są również profesjonalne preparaty do mycia. Należy do nich na przykład szampon dla aut. Potrzebować będziemy też wosku, który użyty na końcu, sprawi, że auto będzie błyszczało jak nowe. 

Auto detailing sklep – skorzystaj ze sprawdzonego źródła! 
We wszystkie powyższe produkty, warto zaopatrzyć się w sprawdzonym sklepie. Jeden z nich możemy znaleźć tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Warto zwracać uwagę na sklepy internetowe tego typu, ponieważ najczęściej prowadzone są przez specjalistów w swojej dziedzinie. Produkty kupowane w zwykłych sklepach, mogą okazać się słabe jakościowo i działać na szkodę naszego pojazdu. Auto detailing sklep ma w swojej ofercie produkty przystosowane do każdego rodzaju aut. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.