Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Bilety na kabarety czy może na stand up? Lawina śmiechu na obu zapewniona

  • Dodano: 2019-04-19 16:15

Któż po ciężkim dniu w pracy nie chce się czasem nieco zrelaksować? Najlepszą na to metodą bez wątpienia jest śmiech i dobra zabawa. Zaoferować nam je może zwłaszcza stand up oraz kabaret, które cieszą się szczególną popularnością wśród Polaków. Takie występy to doskonały pomysł na spędzenie wolnego wieczoru, lecz trzeba się pośpieszyć, bo bilety na kabarety nie będą czekać na nas wiecznie.

1.      1. Kabaret idealnym rozwiązaniem dla każdego?

2.      2. Nowa moda w Polsce – stand up przegania kabarety

3.      3. Bilety na kabarety – gdzie i kiedy kupić najtaniej?

4.      4. Bilety na standup sprzedają się w sekundę

Czas zadecydować, czy bardziej pasuje do nas tradycyjny kabaret, czy może jednak nowoczesny stand up.

Kabaret idealnym rozwiązaniem dla każdego?

Historia polskiego kabaretu sięga 1905 roku, wtedy jednak pierwsze formacje stroniły od tematów politycznych ze względu na cenzurę zaborczą. By zrekompensować widzom to ograniczenie, występujący na scenie artyści nie ograniczali się jedynie do monologów, ale często wykazywali się talentami wokalnymi czy tanecznymi. Przebieranki czy wymyślna scenografia również były na porządku dziennym i na stałe zapisały się w gustach Polaków. Choć prezentowany w skeczach humor jest prosty, nie można powiedzieć, by był prostacki. Brak w nim wulgaryzmów czy nietolerancji, na co wpływ również mają częste pokazy w telewizji. To bez wątpienia świetna rozrywka dla całej rodziny, przy której można wylać morze łez ze śmiechu.

Nowa moda w Polsce – stand up przegania kabarety

Stand up często nazywany jest nowoczesnym kabaretem, lecz prawda jest taka, że to kabarety dużo częściej czerpią z tej pozornie nowej formy. Korzenie solowych występów mających na celu rozśmieszenie widowni sięgają nawet do XVIII wieku, a sama dyscyplina jest dużo bardziej wymagająca od artysty. W tym przypadku widzowie nie skupią się na śmiesznym stroju czy wyćwiczonej piosence, a cały występ zająć trzeba monologiem, przy którym nikt nie zaśnie. Na zachodzie forma ta została opanowana do perfekcji, u nas jednak bardzo często jeszcze wiąże się z licznymi wulgaryzmami. Na porządku dziennym są tam również poruszane tematy kontrowersyjne oraz mogące urazić bardziej wrażliwe osoby. Z pewnością jest to genialna rozrywka i sposób na spędzenie wieczoru, jednak zdecydowanie bardziej ze znajomymi, niż z małymi dziećmi.

Bilety na kabarety – gdzie i kiedy kupić najtaniej?

Kabarety wciąż występują w całej Polsce i spotkać je można niemalże w każdym mieście, a zainteresowanie publiki od lat nie słabnie. Dobrze jest przygotować się na ten wieczór wcześniej i kupić bilety na kabarety z wyprzedzeniem, by nikt nie sprzątnął ich nam sprzed nosa. Szybko i wygodnie nabyć je można pod adresem https://ticketclub.pl/kultura/kabarety/. Na pewno będzie to niezapomniany wieczór.

Bilety na standup sprzedają się w sekundę

Stand up również porywa tłumy, nie ma więc co czekać do ostatniego dnia przed występem. Choć w tym przypadku nie wydamy milionów złotych na gigantyczne imprezy transmitowane w największych stacjach telewizyjnych, wciąż nie warto ryzykować, zwłaszcza że bilety na standup kupimy również online. Największy wybór w przystępnych cenach znajdziemy na stronie https://ticketclub.pl/kultura/stand-up/.  Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rezerwować i świetnie się bawić.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.