Wiadomości z Chorzowa

Chcesz grać w szachy w podróży? Postaw na szachy magnetyczne

  • Dodano: 2022-06-01 15:15

Miłośnicy szachów chcą grać wszędzie. Nie ma zatem znaczenia, czy znajdują się w samochodzie, pociągu, czy też jeszcze innym miejscu. Specjalnie dla osób, które chcą grać nawet w trudnych okolicznościach, produkowane są szachy magnetyczne. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować, a także, gdzie kupić odpowiedni zestaw!

Szachy magnetyczne - dlaczego warto je mieć?

Szachy magnetyczne można nazwać również szachami turystycznymi. Ich zdecydowanym atutem, jak sama nazwa wskazuje, jest magnes. Dzięki niemu przyciągane są bierki do szachownicy, a co za tym idzie, graczom nie jest straszny na przykład poruszający się blat stołu. Pamiętaj, że kupując szachy magnetyczne, oszczędzasz sobie sporo nerwów. Wyobraź sobie bowiem sytuację, że w wyniku nierównej powierzchni bierki pospadały z szachownicy. W jaki sposób odtworzysz wtedy ich ułożenie. Nie wszystko przecież można łatwo zapamiętać. Szachy magnetyczne pozwalają także spokojnie przenosić szachownicę w inne miejsce. W przypadku klasycznych szachów, które nie wykorzystują magnesu, pojawia się wtedy spore ryzyko, że osoba, która niesie szachownicę, pogubi bierki. Bardzo łatwo jest się bowiem na przykład potknąć. W przypadku magnetycznych zestawów do gry królewskiej nie ma zatem żadnego zagrożenia, że coś stanie na przeszkodzie i partia nie zostanie dokończona.

Szachy magnetyczne - jak są zbudowane?

W opisywanych produktach bierki mają wstawki z magnesu. Z kolei w kasetce znajduje się metal. Sprawia to, że figury łatwo przyczepiają się do powierzchni szachownicy. Sklep szachowy Filipek Wood to przykład miejsca, w którym warto zaopatrzyć się w opisywane produkty. Ważne jest bowiem, aby zarówno szachownica, jak i bierki odznaczały się najwyższej jakości wykonaniem. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy do stworzenia szachów zostały wykorzystane starannie wyselekcjonowane materiały. Pamiętaj również o tym, że szachy magnetyczne są zwykle mniejsze niż szachy bez magnezu. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się pojawić wydania turniejowe.

Jaki sklep szachowy z szachami magnetycznymi wybrać?

Dobry sklep to taki, którego pracownicy znają się na szachach. Dzięki temu klienci mają gwarancję, że kupują sprawdzone produkty. W przypadku sklepu szachowego ważne jest, kto zajął się produkcją bierek oraz kasetki. Gra ma przecież posłużyć właścicielowi na długie lata. Dobrą opinią cieszą się sklepy, które oferują wyroby w całości zaprojektowane w Polsce. Ważne jest również, aby producenci starannie selekcjonowali materiały. Nierzadko można poznać dobry sklep szachowy po tym, że ma on specjalistyczną ofertę. Zgodnie z powiedzeniem, że jak “coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” warto zaufać zatem firmom, które specjalizują się w konkretnej dziedzinie. Tworzone przez pasjonatów sklepy szachowe, a także firmy zajmujące się wyrobem produktów z wysokiej jakości tworzyw na pewno są godne polecenia. Co prawda istnieje również możliwość zakupu królewskiej gry na przykład w supermarkecie, ale produkty z popularnych dyskontów nie stworzą tak niezapomnianego klimatu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.