Wiadomości z Chorzowa

Czy praca chałupnicza to dobry sposób na zarobek?

  • Dodano: 2020-09-17 08:15, aktualizacja: 2020-09-17 08:26

Praca chałupnicza wielu osobom kojarzy się z wielogodzinnym składaniem długopisów, sklejaniem czegoś, pakowaniem ulotek, wypychaniem pluszaków czy przyklejaniem im oczu. Pracy było wiele, ale płaca niestety zazwyczaj nieadekwatna do włożonego wysiłku. Nierzadko zdarzały się też oszustwa, bo nieuczciwych zleceniodawców nie brakowało. Tak było kiedyś i chociaż teraz też zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, można się z tego utrzymać i liczyć na większą różnorodność ofert.


Chałupnictwo – o co w tym chodzi?


W przypadku pracy chałupniczej zasada jest prosta – wysokość wynagrodzenia zależy od ilości wykonanej pracy i stopnia jej skomplikowania. Można tutaj mówić o połączeniu pracy nakładczej z akordową. Powierzone zlecenie wykonywane jest w domu usługobiorcy, po uprzednim dostarczeniu przez pracodawcę potrzebnych materiałów – produkty, półprodukty, surowce, maszyny, sprzęty, narzędzia. Chałupnictwo w dużym stopniu nakierowane jest na produkcję, ale można też mówić o wytwórstwie i pewnych usługach. Pracownik sam ustala sobie godziny pracy, czyli decyduje o tym, jak będzie wyglądał jego dzień pracy. Tego typu prace mogą być podejmowane przez osoby z niskim wykształceniem lub nawet bez ukończenia szkoły podstawowej. Gotowe wyroby są odbierane z domu pracownika przez zleceniodawcę.

Obecnie chałupnictwo daje wiele możliwości, W Sieci można znaleźć przeróżne oferty pracy. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż nie brakuje nieuczciwych zleceniodawców. Przed zdecydowaniem się na realizację zlecenia, trzeba dobrze sprawdzić potencjalnego pracodawcę, jego firmę – nazwa, siedziba, dane kontaktowe, NIP, REGON.


Jak pracę chałupniczą wybrać?


Popularną pracą chałupniczą jest szycie, czyli wykonywanie zleceń od firm krawieckich. Jeśli ktoś ma wykształcenie zawodowe krawieckie i chce sobie dorobić, może poszukać zakładu, który ma dużo zleceń i po prostu nie nadąża z ich terminową realizacją. Im szycie będzie bardziej skomplikowane i czasochłonne, tym można liczyć na lepsze zarobki. Dużo łatwiejsze będzie adresowanie kopert i kartek pocztowych. Dotyczy to przede wszystkim korespondencji reklamowej typu zaroszenia na jakieś prezentacje czy badania. Pracownik dostaje listę z adresami i musi zaadresować każdą kopertę na podstawie widniejących na niej danych. Na tym jednak nie koniec, bo trzeba też włożyć do nich przygotowane już pismo i nakleić znaczek na nią.

Oferty pracy chałupniczej często dotyczą montażu rożnego typu elementów. Chodzi tutaj o czynności takie jak składanie, sklejanie i pakowanie, montowanie. Najczęściej dotyczy to sklejania kartonów i zabawek, ale możliwości jest oczywiście dużo więcej. Dalej mamy prace związane z grawerowaniem, przykładowo nazwisk na tabliczkach. Mówić można też o wykonywania nadruków na ubraniach, torbach czy nawet piłkach. Jeśli w kimś drzemie dusza artystyczna, do wyboru ma haftowanie, malowanie szkatułek/szkła, tworzenie bukietów, rzeźbienie czy nawet robienie laurek. Rękodzieło będzie ciekawą formą zarobku dla osób uzdolnionych plastycznie. Najpoprawniejsza jest biżuteria i dekoracje hand made.


Inne sposoby zarabiania w domu


Wraz rozpowszechnieniem Internetu uzyskaliśmy ogromne możliwości, jeśli chodzi o szukanie ofert i pracowanie bez wychodzenia z domu. Początkujący mogą zacząć od wypełniania ankiet online, rejestrując się w przeróżnych serwisach, gdzie nam za to zapłacą. Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego bloga internetowego, który na początku nie będzie dochodowy, ale wraz z upływem czasu i zaangażowaniem można zacząć zarabiać sporo pieniędzy na reklamach, wchodzić w płatne współprace z różnymi markami. Jeśli ktoś się specjalizuje w konkretnej dziedzinie, może świadczyć swoje usługi jako freelancer. Zarabiać można także na inwestycjach online, testowaniu aplikacji, tłumaczeniu online, korepetycjach, copywritingu, tworzeniu grafik komputerowych, programach partnerskich, administrowaniu stron internetowych, obróbce filmów wideo, prowadzeniu sklepu online itd.

Więcej informacji o wspomnianych możliwościach zarabiania w domu na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/praca-chalupnicza/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.