Wiadomości z Chorzowa

Dachy stalowe - czy mają przewagę nad betonowymi i ceramicznymi?

  • Dodano: 2019-09-06 08:00, aktualizacja: 2019-09-06 08:03

Dach – jako zwieńczenie budynku powinien go chronić, być wytrzymały i bezpieczny. Przyjęło się przekonanie, że najsolidniejsze dachy to te wykonane z betonu lub ceramiki - są ciężkie, więc doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza z podmuchami wiatru. A co z dachówką stalową? Jest aż siedmiokrotnie lżejsza niż dachówka cementowa i ceramiczna, a trwałością może je przewyższać!

Dachówka stalowa – produkcja

Innowacyjne systemy dachowe wykorzystują dachówkę stalową, stawiając ją na równi, a nawet wyżej niż dachówki betonowe czy ceramiczne. Jak to możliwe? Po pierwsze produkcja. Dobrze zaprojektowana i wykonana dachówka stalowa może okazać się lepsza. Dachówki Gerard wykonane są z wykorzystaniem bitumu – substancji, która podczas drugiej wojny światowej chroniła strategiczne budynki Wielkiej Brytanii. Tutaj występuje jednak w nowej, ulepszonej recepturze, czyniąc pokrycia dachowe producenta niezwykle trwałymi.

Dodatkowo niebagatelną rolę odgrywa posypka wulkaniczna, która została użyta do wykończenia. Nadaje ona nie tylko walorów estetycznych, ale także zabezpiecza przed osunięciami zalegającego śniegu czy lodu. Dachówka gontopodobna i wytrzymała w jednym? – to możliwe z dachami Gerard!

Blachodachówka, która składa się między innymi z aluminium, krzemu oraz cynku jest również odporna na rdzewienie. Wytrzymuje też najtrudniejsze warunki atmosferyczne i czynniki środowiskowe. Jedynym z nich jest zasolenie – dachówka Gerard może z powodzeniem być stosowania na terenach leżących nad morzem czy oceanem.

System dachowy

Dla wytrzymałości dachówki stalowej ważny jest sposób jej kładzenia. W przypadku dachów Gerard mamy do czynienia z innowacyjnym systemem układania i mocowana dachówki. W przeciwieństwie do dachów cementowych czy ceramicznych, tutaj mamy do czynienia z montażem horyzontalnym oraz aż ośmiopunktowym mocowaniem. Te dwa czynniki czynią dach odpornym na podmuchy wiatru o prędkości do 200 km/h! Co więcej, sposób montażu wzmacnia także konstrukcję dachu. Co nam to daje? W przypadku pożaru, konstrukcja dachowa nie zawali się – jest na tyle mocna i na tyle lekka, że utrzyma się mimo naruszenia.

Stabilność jest o tyle korzystna, że dach nie wymaga kładzenia na nowej konstrukcji. Doskonale poradzi sobie również bez jej odnawiania i sprawdzi się w przypadku wymiany również w starszych budynkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.