Wiadomości z Chorzowa

Do czego służy maska krtaniowa?

  • Dodano: 2022-04-05 12:15, aktualizacja: 2022-04-20 10:48

Maska krtaniowa jest wyrobem medycznym, który ma na celu utrzymanie drożności dróg oddechowych pacjenta w stanie znieczulenia lub nieświadomości. Została ona wymyślona w 1980 roku przez brytyjskiego anestezjologa Archibalda Braina. Do sprzedaży komercyjnej trafiła siedem lat później.

Kluczowe aspekty maski krtaniowej

Dużym atutem maski krtaniowej jest to, że anestezjolodzy są z nią dobrze zaznajomieni. Wprowadzenie jej do powszechnego użytku w szpitalach było dużym przełomem. Takie rozwiązanie sprawdza się bowiem najlepiej w trudnych sytuacjach, gdy konwencjonalna wentylacja jest skomplikowana. 

Ważne jest to, że maska krtaniowa jest łatwa w użyciu, a do tego nie musi być idealnie ułożona nad krtanią, aby zapewnić odpowiednią wentylację. Przeważnie używa jej się do dostarczenia pacjentowi tlenu lub gazu znieczulającego, gdy wykonywany jest zabieg chirurgiczny. Czasem używają jej również ratownicy medyczni, gdy pacjent jest nieprzytomny a jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Asortyment tego typu posiada hurtownia medyczna Dezynfekcja24.

Jak stosować maskę krtaniową?

Podstawową kwestią przy stosowaniu maski krtaniowej jest ustalenie wagi pacjenta. Istotne jest bowiem dobranie odpowiedniego rozmiaru maski, w celu uzyskania poprawnej wentylacji zastępczej. 
Zanim użyjemy maski, musimy upewnić się, że nie została ona uszkodzona, a także, że w mankiecie nie znajduje się powietrze. 

Wyróżniamy 4 rodzaje masek, w zależności od wagi pacjenta:

  • Maska Nr 1,5 - dla pacjentów o wadze pomiędzy 7, a 17 kilogramów.
  • Maska Nr 2,0 - dla pacjentów o wadze pomiędzy 17, a 30 kilogramów
  • Maska Nr 3,5 - dla pacjentów o wadze pomiędzy 50, a 70 kilogramów.
  • Maska Nr 4,5 - dla pacjentów o wadze pomiędzy 70, a 100 kilogramów.

Maska krtaniowa jest wygodna w użyciu, ponieważ nie wymaga odchylania głowy pacjenta. Często używa jej się u pacjentów z urazami kręgosłupa szyjnego.

Maska krtaniowa dostępna w sieci

W dzisiejszych czasach szpitale często korzystają z zamówień internetowych w celu uzupełnienia swojego asortymentu. W tym celu zamówienia składają w hurtowniach medycznych, ponieważ te oferują atrakcyjne ceny, a także posiadają szeroki wybór produktów.

Ważnym atutem jest również ilość dostępnego towaru. Szpitale najczęściej składają bardzo duże zamówienia, aby za jednym razem uzupełnić wszystkie braki w asortymencie. Sklepy stacjonarne często nie posiadają tak dużych ilości towaru, dlatego na realizację dużych zamówień potrzebują więcej czasu. Hurtownie duże zamówienia mogą realizować w zasadzie od ręki.

Nawet duże sklepy stacjonarne mogą nie mieć towaru, który jest nam potrzebny. W ten sposób możemy zmarnować swój czas, ponieważ musieliśmy fizycznie odwiedzić daną placówkę, aby finalnie i tak okazało się, że nie dokonamy zakupy. Podczas zakupów w sieci widzimy od razu, czy dany towar jest dostępny oraz w jakiej ilości. To duża oszczędność czasu, a także i pieniędzy, ponieważ ceny w hurtowniach są konkurencyjne. Wszystko za sprawą towaru, który kupowany jest bezpośrednio u producenta.     
      

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.