Wiadomości z Chorzowa

Ebook dla dzieci – wygodny format, piękne ilustracje i wsparcie w edukacji

  • Dodano: 2022-12-13 13:00

Zachęcanie najmłodszych do czytania bywa dla rodziców nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, ubogaca słownictwo i oczywiście pozwala na zdobywanie cennej wiedzy z różnych dziedzin. Rozwój techniki sprawił, że obecnie dzieci mogą śledzić niesamowite przygody ulubionych książkowych bohaterów na ekranie czytnika, tabletu lub na smartfonie.

Czym są ebooki? Poznaj ten niezwykły produkt cyfrowy!

E-booki to nic innego jak książki przerobione na produkt cyfrowy, który jest niezwykle wygodny w odbiorze. Książki, oprócz tradycyjnej papierowej wersji, można znaleźć także w postaci audiobooków. Wróćmy jednak do ebooków. Obecnie znajdziecie je w kilku formatach, ale do najpopularniejszych należy:

  • epub;

  • mobi;

  • pdf.

Do otworzenia plików w tym formacie możesz użyć dedykowanych czytników, tabletów oraz smartfonów posiadających zainstalowaną aplikację, którą pobierzesz przykładowo ze Sklepu Play lub Microsoft Store.

Największe zalety książek w wersji cyfrowej

Żeby produkt cyfrowy, jakim są ebooki czy audiobooki wygrał rywalizację z książką w papierowym wydaniu, to musisz obowiązkowo poznać ich zalety. W przypadku ebooków są to:

  • możliwość dopasowania wielkości i rodzaju czcionek;

  • opcja tworzenia własnych notatek;

  • wygodne tworzenie zakładek;

  • szybkie przechodzenie do oznaczonych, ulubionych fragmentów;

  • możliwość pobrania dużej biblioteki książek z podziałem na różne kategorie.

Ebooki dla dzieci często występują w wersji interaktywnej, która jest jeszcze bardziej przyjazna w odbiorze przez najmłodszych. Chcąc zakupić ebook w promocyjnych cenach, warto rzucić okiem na zasoby Empik go. Znajdziesz tam zarówno ebook dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Nie masz konta? To nie problem!

Wybierasz ebook dla dzieci? Ebooki dla dzieci – Nowe dzieła i klasyka literatury

Ebook dla dzieci, klasyczna literatura czy zapierająca dech w piersi historia oparta na faktach – to wszystko znajdziecie i zakupicie online. Jeśli jako rodzice nie wiecie, po jakie dzieła dla dzieci sięgnąć, to warto przeanalizować, czym najbardziej interesują się Wasze pociechy. Młodsze dzieci gustują głównie w bajkach, starsze mogą przyciągać opowiadania, a prawie dorosła młodzież chętnie sięgnie po literaturę faktu.

Klasyczne baśnie w elektronicznym wydaniu

Rodzice często stoją przed dylematem dotyczącym wyboru bajek, które przypadną do gustu dziecku. Szeroki wachlarz kategorii sprawia, że możesz bardzo łatwo pobrać zarówno znane lektury, popularne bajki na dobranoc, jak i niejedną nową opowieść, którą może pokochać Twoje dziecko. Na stronach oferujących ebooki czy audiobooki możesz ustawić wygodne filtry, kategorie czy wyszukać plik podając format (epub, mobi itd.). Wysyłka w tym wypadku ogranicza się do pobrania pliku, który wcześniej dodaliśmy do zakupowego koszyka. Czy istnieje szybszy dostęp do ulubionej literatury?

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.