Wiadomości z Chorzowa

Firmy wywozowe - co mogą zaoferować?

  • Dodano: 2019-12-06 13:00

Nie każdy rodzaj wygenerowanych przez nas odpadów może być wywieziony i zutylizowany przez miejskie przedsiębiorstwa komunalne. W rzeczywistości za dużą część odpadów odpowiadamy we własnym zakresie i jesteśmy odpowiedzialni za ich transport oraz zgodną z przepisami prawa utylizację. Co oferują firmy wywozowe?

Szeroka gama usług

Przedsiębiorstwa zajmujące się transportem oraz utylizacją różnego rodzaju odpadów posiadają bogatą ofertę, aczkolwiek nie zawsze zajmują się wywozem każdego rodzaju odpadów. W zależności od profilu działalności firmy może się one zajmować wywozem głównie:

- mieszanych odpadów budowlanych,
- mieszanych odpadów remontowych,
- gruzu,
- odpadów zielonych,
- ziemi,
- odpadów przemysłowych,
- szamba oraz innych płynnych nieczystości,
- odpadów komunalnych.

Przedsiębiorstwa w zależności od posiadanej infrastruktury oraz zezwoleń mogą zajmować się wywozem kilku lub większości wymienionych rodzajów odpadów. Usługą, którą oferują wszystkie firmy jest wywóz gruzu Świętochłowice posiadają kilka przedsiębiorstw - https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-swietochlowice które mogą zająć się wywozem gruzu.

Wynajem odpowiedniego kontenera

Jeżeli wiemy, że będziemy w posiadaniu odpadów powinniśmy przemyśleć, czy do wywozu będą potrzebne wcześniej dostarczone kontenery Świętochłowice są odpowiednim miastem do ich nabycia. W zależności od potrzeb nabyć możemy kontenery o pojemności od 5m3 oraz o pojemności dochodzącej do 7m3. Całkowity koszt wypożyczenia będzie uzależniony nie tylko od rozmiaru kontenera, ale również od rodzaju składanych w nim odpadów. Najniższe koszta wiążą się z gruzem. Z kolei gromadząc w pojemniku odpady mieszane możemy uiścić zapłatę o kilkadziesiąt procent wyższą. Jeżeli posiadamy niedużą ilość gruzu, odpadów remontowanych lub budowlanych możemy zdecydować się na zakup pojemników (worków) typu big bag. Pamiętajmy, że ostateczny koszt wywozu i utylizacji naszych odpadów zostanie indywidualnie oszacowany przez firmę, z której usług skorzystamy.

Odpowiednie uprawnienia

Pamiętajmy, że firmy zajmujące się transportem oraz utylizacją części odpadów muszą posiadać odpowiednie zezwolenia. Korzystajmy jedynie z oferty wiarygodnych usługodawców.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.