Wiadomości z Chorzowa

Gdzie kupić najtańsze OC w Chorzowie?

  • Dodano: 2021-07-13 14:30, aktualizacja: 2021-08-12 10:19

Kierowcy z Chorzowa - podobnie jak z każdego innego miasta w Polsce - są zobowiązani do ubezpieczenia swojego auta polisą OC. Aby nie przepłacać, warto wiedzieć, gdzie uzyskać najtańszą ofertę. W poniższym artykule przedstawiamy 3 propozycje wraz z korzyściami i potencjalnymi wadami wynikającymi z ich wyboru.

1. W jednym z towarzystw ubezpieczeniowych

Skoro OC jest oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, właśnie w jednym z nich można kupić polisę. Każde ma swój oddział w Chorzowie, więc skorzystanie z oferty nie stanowi żadnego problemu. Pozornie to w pełni logiczne i uzasadnione myślenie, jednak w praktyce nie warto się nim kierować. Dlaczego? Ponieważ ograniczanie wyboru wyłącznie do jednego towarzystwo znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo kupna najtańszego OC, a właśnie cena jest najważniejszym kryterium, którym należy się kierować podczas poszukiwania ubezpieczenia.
Wybór jednego z towarzystw ubezpieczeniowych jest rozsądny i daje pewność kupna najtańszej polisy pod warunkiem uprzedniego wykonania kalkulacji w wielu firmach i na tej podstawie wyboru właśnie jednej z nich. Takiej kalkulacji nie da się jednak przeprowadzić bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, ponieważ oferuje ono OC wyłącznie jednej marki. Na szczęście można to zrobić w inny sposób, o czym piszemy poniżej. 

2. U agenta lub w multiagencji ubezpieczeniowej

Agenci i multiagencje ubezpieczeniowe zajmują się pośrednictwem w sprzedaży polis. W odróżnieniu od towarzystw nie reprezentują jednej, konkretnej marki, lecz posiadają w ofercie produkty wielu firm. Dysponują także specjalnymi kalkulatorami, które pozwalają na wyliczenie składki ubezpieczeniowej dla każdego klienta z osobna za jednym razem nawet w kilkunastu towarzystwach. Wystarczy podać agentowi informacji osobowe i na temat przebiegu historii ubezpieczeniowej oraz parametry dotyczące pojazdu, żeby dowiedzieć się, ile będzie kosztować OC w wielu firmach. Nie ma zatem potrzeby wykonywania kilkunastu kalkulacji w różnych towarzystwach osobno, co przekłada się na oszczędność czasu.

W Chorzowie działają dziesiątki agentów i multiagencji ubezpieczeniowych, pomagając kierowcom w znalezieniu najtańszego OC. Co ważne, ich usługi są w pełni darmowe i nawet wybór jednej z oferowanych przez nich polis nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami w porównaniu z samodzielnym wykupieniem ubezpieczenia. Przy okazji u agenta lub w multiagencji można zaopatrzyć się także w inne polisy, jak np. NNW, o którym więcej informacji znajduje się na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-nnw-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow/.

3. Przez Internet

Kierowcy z Chorzowa i dowolnego innego miasta mogą kupić OC także przez Internet. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które pozwala na zdalne załatwienie wszelkich formalności i zaopatrzenie się w polisę sprzed ekranu komputera czy smartfona. Ponieważ w Sieci dostępnych jest wiele porównywarek ubezpieczeniowych, znalezienie najtańszej oferty zajmuje dosłownie chwilę - wystarczy jedynie wypełnić formularz i poczekać na wyniki.
Porównywarka na stronie kalkulator-oc-ac.auto.pl jest przykładem takiego narzędzia - prostego w obsłudze i dostępnego dla każdego, kto chce się dowiedzieć, gdzie dostanie najtańsze OC. Trzeba jednak pamiętać, że samodzielny zakup polisy online wymaga również przygotowania we własnym zakresie wypowiedzenia poprzedniego ubezpieczenia, o ile poprzednie zostało wykupione w innej firmie, podczas gdy stacjonarni agenci zajmują się tym za klienta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.