Wiadomości z Chorzowa

Herbata Loyd - dlaczego warto pić ją regularnie?

  • Dodano: 2019-09-17 07:00, aktualizacja: 2019-09-17 07:03

Historia herbaty sięga Starożytności, w Chinach pito ją już kilka tysięcy lat przed naszą Erą. Aż trudno uwierzyć, że w Polsce pije się ją zaledwie od kilkuset lat. Dziś na rynku polskich herbat zdecydowanie wyróżnia się marka Loyd.

Jedna marka – różne rodzaje herbat

Herbata niejedno ma imię, niejeden smak i aromat. Pod wspólną nazwą kryje się bardzo dużo różnych gatunków i mieszanek herbat, nie tylko czarnej, ale też zielonej, czerwonej, białej, herbat owocowych i ziołowych. Różnorodną ofertą może poszczycić się marka herbata Loyd, obecna na polskim rynku od 2002 roku. Kilkadziesiąt propozycji różnych herbat o niespotykanych walorach smakowych zaowocowały przyznawanymi wielokrotnie nagrodami „Złoty Paragon” i „Laur Klienta”.

Dlaczego warto pić herbatę

Czarna herbata charakteryzuje się stosunkowo wysoką zawartością teiny, około 70 mg w filiżance 200 ml. Dla porównania w zielonej herbacie jest jej niemal o połowę mniej, zaledwie 40 mg w filiżance 200 ml. Teina jest herbacianym odpowiednikiem kofeiny, jednak działa wolniej i łagodniej. Delikatnie pobudza, ożywia i pomaga w skoncentrowaniu się.

O herbacie mówi się też, że jest doskonałym specyfikiem na zachowanie młodości. Zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki, co z kolei opóźnia procesy starzenia. Ponadto antyoksydanty traktowane są jako naturalne panaceum na nowotwory. W tym kontekście herbatę można uznać za napój wspierający profilaktykę nowotworową.

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że herbata jest po prostu smaczna, szczególnie jeśli przygotowuje się ją z najlepszych mieszanek sprowadzanych z tych samych źródeł, z których korzysta londyński Thompson Lloyd & Ewart. Tak właśnie robi polski Loyd, dlatego kupując herbatę tej marki można mieć pewność, że otrzymamy napój najwyższej jakości.

Herbata dla każdego

Klasyczna herbata, ze względu na zawartość teiny, nie jest napojem przeznaczonym dla dzieci. Najmłodszym poleca się herbaty ziołowe i owocowe. Już niemowlętom podaje się herbaty z kopru włoskiego i rumianku. Starszym dzieciom poleca się herbaty owocowe. Ich naturalnie słodki smak pozwala ograniczyć spożycie cukru przez najmłodszych. Herbaty owocowe w ofercie marki Loyd to między innymi napój jagodowo-jeżynowy, ananasowy, malinowy, truskawkowy i egzotyczny. Każdą z nich można bezpiecznie podać dziecku.

Przeczytaj także: Herbata Loyd - smak zdrowia

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.