Wiadomości z Chorzowa

Jak namalować własne zdjęcie bez szczególnych umiejętności malarskich?

  • Dodano: 2021-02-23 09:00

Malowanie po numerach to coraz popularniejszy pomysł na prezent oraz sposób na rozpoczęcie amatorskiej przygody z malarstwem. Na czym to polega? Czy można na płótnie odzwierciedlić dowolne zdjęcie nie posiadając podstawowych umiejętności malarskich?

Malowanie po numerach – co należy wiedzieć?

Dzięki malowaniu po numerach można tworzyć dzieło sztuki samodzielnie. Co ważne, nie musi to być najprostszy malunek. Można namalować dosłownie wszystko, nawet odzwierciedlić niemal jeden do jednego dowolne zdjęcie. Całość polega na zamalowywaniu konturów w odpowiedniej kolejności oraz odpowiednimi farbami. Wystarczy wejść na stronę oferującą zestawy do malowania po numerach np. Wymalujtosam.pl. Po czym należy przesłać dowolne zdjęcie. Może to być Twoje własne zdjęcie własnoręcznie zrobione przez Ciebie. Następnie po dokonaniu zamówienia otrzymasz płótno wraz z wstępnie narysowanymi polami z numerami do kolorowania, farby akrylowe specjalnie dopasowane do Twojego obrazu, zestaw pędzli o różnych szerokościach dzięki którym możliwe będzie szybkie i precyzyjne nakładanie farb oraz szczegółowy szablon z instrukcjami pomagający podczas malowania. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia drewnianej ramy, która oprawi Twoje dziełu tak aby mogło bez przeszkód zawisnąć na ścianie. Obrazy do malowania po numerach dostępne są w różnych wymiarach – 40x50cm oraz 80x120cm.

Czy da się namalować obraz z własnego zdjęcia?

Namalowanie prostego obrazu w komiksowym stylu wydaje się możliwe, natomiast namalowanie obrazu na podstawie własnego zdjęcia dla wielu z nas wydaje się nieosiągalne. Malowanie po numerach własne zdjęcie to technika dzięki której nawet laik jest stanie namalować obraz odzwierciedlający zdjęcie. Płótno, które otrzymujesz zawiera przygotowane kontury, przez niektórych nazwane „pustym rysunkiem”. Całość jest podzielona cienkimi liniami na pole oznaczone numerami. Przedstawione na płótnie numery można znaleźć również na pojemnikach z farbami, w efekcie dokładnie wiesz w jakim miejscu jaką farbą należy zastosować. Jest to o tyle niesamowita metoda, że prawidłowe dobranie farb jest podstawą osiągnięcia sukcesu. Nie trzeba przywiązywać szczególnej uwagi do zastosowania odpowiedniej techniki malowania lub specjalnych przejść kolorów.

Zadowalający efekt można osiągnąć bez posiadania umiejętności malarskich oraz bez jakiegokolwiek doświadczenia. Dlatego malowanie po numerach staje się coraz popularniejsze i powoli staje się hitem wśród pomysłów na nieprzeciętny prezent. Poza tym, że jest to znakomity sposób na prezent malowanie po numerach jest godnym rozważenia pomysłem na nowe hobby lub zorganizowanie nowego zajęcia dla dzieci.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.