Wiadomości z Chorzowa

Jak wybrać lek na alergię?

  • Dodano: 2024-05-07 11:30

Obecnie wybór leków na alergię jest tak duży, że zdecydowanie się na konkretny preparat może być wyzwaniem. Kiedy stosować tabletki na alergię, a kiedy lepszym wyborem może być żel przeciwalergiczny? Jakie leki na alergię dla dzieci będą najlepsze?

Co stosować na alergię dla dzieci?

Leki na alergię dla małych dzieci dostępne są w postaci płynnej. Syrop na alergię umożliwia precyzyjne odmierzenie potrzebnej dawki leku, a także jest łatwiejszy i bezpieczniejszy w podaniu. Dostępne są preparaty, które można podawać już powyżej 1. miesiąca życia. Warto jednak zaznaczyć, że u małych dzieci, leki przeciwalergiczne zaleca się stosować po konsultacji z lekarzem. Oprócz syropów na alergię, które dostępne są na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/syrop-na-alergie.html, u nieco starszych dzieci można sięgnąć również po tabletki rozpadające się w jamie ustnej. Taka forma leku również ogranicza ryzyko zakrztuszenia się przez dziecko. Jest bezpieczniejsza w stosowaniu w porównaniu ze zwykłymi tabletkami do połykania. Oczywiście dzieci, które bez problemu przełykają stałe postaci leku, mogą mieć podawana taką postać, o ile dany preparat jest wskazany w tej grupie wiekowej. 

Szeroki wybór leków na alergię można znaleźć na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/leki-na-alergie-dla-dzieci.html. W lekach na alergię znajdują się różnorodne substancje przeciwhistaminowe. Część z nich należy do starszej generacji (np. cetyryzyna, dimetinden). Ich stosowanie wiąże się z wyższym ryzykiem pojawienia się działania uspokajającego i senności. Dostępne są  również leki nowszej generacji zawierające np. feksofenadynę, desloratadynę lub lewocetyryzynę. Te substancje rzadziej powodują wymienione działania niepożądane.

Żel czy tabletki na alergię?

Wiele osób zastanawia się, na co się zdecydować. Przy niewielkich skórnych zmianach pochodzenia alergicznego można sięgnąć po krem lub żel na alergię. Miejscowe zastosowanie leku jest bezpieczniejsze w stosunku do podania doustnego. Żele na alergię: https://aptekadlarodziny.pl/zel-masc-na-alergie-skorna.html posiadają właściwości przeciwalergiczne i przeciwświądowe. Działają też łagodząco. Nie zawsze jednak ich działanie jest wystarczające do uśmierzenia odczuwanych przez pacjenta objawów. Wówczas można dodatkowo zastosować tabletkę na alergię. Takie połączenie - żel + tabletka można stosować również wtedy, gdy pacjent na co dzień przyjmuje doustne leki przeciwhistaminowe, ale pojawiły się objawy skórne, które wywołują silny świąd. Uzupełnienie dotychczasowej terapii o lek miejscowy pomoże szybciej uśmierzyć pojawiające się dolegliwości.

Doustny lek przeciwalergiczny będzie lepszym wyborem, jeśli zmiany skórne są rozległe lub oprócz nich występują też inne objawy alergii, takie jak np. nieżyt nosa, kichanie lub łzawienie. W takich sytuacjach korzystne jest zastosowanie leku na alergię o działaniu ogólnoustrojowym. Tabletki na alergię charakteryzują się wygodnym dawkowaniem. Wystarczy przyjmować zaledwie 1 tabletkę dziennie, aby łagodzić uciążliwe objawy choroby. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.