Wiadomości z Chorzowa

Meble mango - czym się charakteryzują?

  • Dodano: 2020-07-31 15:15

Meble z drewna mango są nie tylko wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia, ale przede wszystkim - zjawiskowo piękne. Do jakich wnętrz pasują? Jak je konserwować, aby służyły wiele lat po zakupie? Podpowiadamy.

 

Meble mango to meble wykonane z egzotycznego drewna mangowca porastającego tereny Indii, Malezji i Filipin. Co ważne, drewno mango pozyskuje się dopiero w momencie, kiedy drzewo jest w pełni dojrzałe i przestaje owocować. A w miejscu każdego wyciętego drzewa... pojawia się nowe. Z powodu swoich właściwości meble z drewna mango zachwycają projektantów wnętrz, architektów i osoby urządzające własne M.

 

Meble z drewna mango - najważniejsze cechy

 

Drewno mango charakteryzuje się bardzo wysoką twardością. Dla osób tworzących z niego meble jest to nie lada wyzwaniem, dla użytkowników komód, szaf, stolików i witryn — ogromną zaletą. Odpowiednio konserwowane zachowują swoje właściwości przez wiele lat i cieszą oko ponadczasową estetyką. A tę zapewnia ciekawa szara (lub zielonoszara barwa), szlachetne złote refleksy i oryginalne osłojenie.

 

Do jakich wnętrz pasują meble z drewna mango?

 

Meble z egzotycznego drewna (z tym także z drewna mango) są elementem industrialnego stylu aranżacji wnętrz. Z powodzeniem odnajdą się jednak w mieszkaniach w stylu klasycznym, rustykalnym, nowoczesnym, a nawet skandynawskim. Ze względu na jasną barwę i złote refleksy świetnie sprawdzają się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich wnętrzach - salonach, kuchniach, jadalniach, sypialniach czy pokojach dziecięcych.

 

Jak wybrać meble z drewna mango?

 

Jeśli zależy Ci na tym, aby meble z drewna mango niosły w sobie prawdziwego ducha orientu, wybierz te wykonane ręcznie. Tworzone w Indiach przez hinduskich rzemieślników zachwycają szlachetnością, dopracowanymi do perfekcji detalami i starannie wyselekcjonowanymi materiałami. Jeśli to możliwe przed zakupem,

 

Jak pielęgnować meble z drewna mango?

 

Wbrew pozorom meble z drewna mango nie są wymagające w konserwacji. Odporne na działanie wilgoci wymagają jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby utrzymać je w dobrej formie:

  • nie stawiaj mebli w okolicach źródeł ciepła - grzejników, kominków czy pieców, Drewno egzotyczne jest szczególnie narażone na wysychanie;

  • nie narażaj mebli na bezpośrednie działanie promieniowania UV. Słońce może spowodować utratę koloru i wilgoci drewna;

  • regularnie ścieraj kurze miękką szmatką - suchą lub nasączoną ciepłą wodą i delikatnym środkiem czyszczącym;

  • od czasu do czasu użyj wosku w formie pasty lub woskowych pałeczek. Dzięki temu meble będą wyglądać niczym świeżo po zakupie.

Źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-mango-rustic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.