Planujesz zakup namiotu magazynowego? Wybierz mądrze!
Namioty magazynowe coraz częściej zastępują murowane budynki. Na zakup mobilnych zadaszeń decydują się właściciele domów jednorodzinnych, ale także przedsiębiorcy. Namioty magazynowe i hale magazynowe wykorzystywane są przy fabrykach, w gospodarstwach rolnych, podczas prac budowlanych i drogowych. Co sprawia, że są one tak uniwersalne i mogą być wykorzystywane w różnych branżach?
Jedną z największych zalet namiotów magazynowych jest możliwość częstej zmiany ich lokalizacji. To bardzo istotne, aby zadaszenie posiadało mobilną i łatwą w montażu konstrukcję. Tylko takie namioty magazynowe nie będą nas ograniczać i w pełni dostosują się do aktualnych potrzeb. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z namiotu nie tylko przez cały rok, ale także okazjonalnie na przykład w okresach wzmożonej produkcji lub podczas prowadzenia sezonowego biznesu.
Łatwa i szybka w montażu konstrukcja umożliwia przeniesienie namiotów magazynowych w inne miejsce. Dzięki temu w razie zmiany siedziby firmy wszystkie zadaszenia możemy zabrać ze sobą i rozłożyć na nowej lokalizacji. To prawdziwa innowacja w stosunku do nieruchomości, które są kosztowne i niemobilne.
Jaki namiot wybrać?
Zanim podejmiemy ostateczną decyzję zakupową, powinniśmy zbadać rynek i wybrać namiot magazynowy dobrej jakości. Dostępne są różne rodzaje hal namiotowych, ale czasami ich cena nie jest adekwatna do jakości. Dla wielu firm zakup mobilnych magazynów to poważna inwestycja, dlatego nie warto podejmować pochopnych i nieprzemyślanych decyzji.
Rozmiar ma znaczenie
Jakie wymiary namiotu magazynowego będą najlepsze? Okazuje się, że na to pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przemyśleć, jakiego rozmiaru towary lub pojazdy zamierzamy przechowywać pod plandeką, aby nie okazało się, że namiotowe wnętrze zwyczajnie nie pomieści wielogabarytowych przedmiotów. Przed zakupem należy zrobić rozeznanie i poszukać firmy, która daje nam wiele możliwość konfiguracji wymiarów zadaszenia.
Warto wyjść z założenia, że w przyszłości potrzeby magazynowe mogą się zwiększyć. Dlatego najrozsądniej będzie zainwestować w namiot magazynowy o modułowej budowie, który w dowolnym momencie możemy przedłużyć poprzez dołożenie kolejnego zadaszenia. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o dostosowaniu wielkości namiotu magazynowego do posiadanej przestrzeni. Obszar wokół namiotu musi być na tyle duży, abyśmy mogli poprawnie zakotwić konstrukcję i swobodnie do niego wchodzić czy wjeżdżać pojazdami.
Konstrukcja to podstawa
To właśnie od konstrukcji zależeć będzie stabilność i wytrzymałość namiotu magazynowego. Dlatego warto wybrać bardzo solidny stelaż, który wykonany jest z grubych, stalowych rur. Konstrukcja powinna być w pełni zabezpieczona przed korozją ocynkiem ogniowym, dzięki temu będzie odporna na wilgoć i wahania temperatur. Warto inwestować w namioty magazynowe, których stelaże mogą być rozłożone na niemal każdym rodzaju płaskiego podłoża. Dzięki temu hala namiotowa będzie uniwersalna i wielozadaniowa.
Firma, od której planujemy kupić namiot magazynowy, powinna mieć do wyboru kilka wariantów konstrukcji. Najczęściej w ofercie są stelaże całoroczne i letnie, dlatego należy dobrze przemyśleć, jak będziemy korzystać z namiotu magazynowego. Konstrukcje wielosezonowe zawsze są bardziej odporne i solidniejsze. Posiadają liczne wzmocnienia i szersze stopy namiotowe, które pozwalają na mocne zakotwienie namiotu w podłożu. Nie warto sugerować się jedynie ceną i wybierać mniej trwałe stelaże, które nie będą przystosowane do trudniejszych warunków pogodowych.
Na stabilność konstrukcji będzie miał wpływ sposób łączenia rur oraz ilość wzmocnień i łączników. Elementy stelaża powinny być łączone za pomocą śrub przechodzących na wylot. Razem z zakupionym namiotem powinniśmy otrzymać czytelną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez prawidłowy montaż namiotu magazynowego.
Poszycie na każdą porę roku
Odporna i szczelna plandeka izoluje magazynowane pojazdy, maszyny i towary od niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wilgoć, wiatr, niskie i wysokie temperatury, a nawet promieniowanie słoneczne czy zabrudzenia wpływają na stan metalowych i plastikowych elementów. Wielozadaniowy namiot magazynowy powinien być wyposażony w plandekę, która zabezpieczy przechowywane przedmioty niezależnie od pory roku.
Zdecydowanie najtrwalszym materiałem, z którego może być wykonane poszycie, jest PVC o wysokiej gramaturze. Tego typu plandeki są wodoodporne i odporne na promieniowanie UV. Wykazują się także dużą odpornością na wahania temperatur. Poszycia namiotów z PVC są także szybkie i łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że namiot wygląda estetycznie przez wiele sezonów.
W namiotach magazynowych i halach magazynowych najlepiej sprawdzają się pełne plandeki bez okien lub poszycia z małymi, doświetlającymi oknami w górnej części poszycia. Takie plandeki chronią zawartość namiotu przed wglądem osób postronnych.
Gdzie kupić namiot magazynowy lub halę magazynową?
Przed przystąpieniem do procesu zamówienia namiotu magazynowego, upewnijmy się, że wybieramy uczciwego i sprawdzonego dystrybutora. Das Company to firma, która ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży namiotów i hal namiotowych. Na stronie firmy Das Company możemy wybrać gotowy model lub skorzystać z prostego konfiguratora, który umożliwia dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb. Klienci doceniają namioty magazynowe i namioty imprezowe Das Company za błyskawiczną wysyłkę, dobrą jakość i dostępność części zamiennych.