Wiadomości z Chorzowa

Podłogi podniesione w obiektach biurowych

  • Dodano: 2021-09-07 10:00

Planujesz przeprowadzkę lub remont swojego biura? Jeśli tak, masz doskonałą okazję, aby skonfigurować go w najbardziej efektywny sposób. Możesz zmienić go w idealną przestrzeń biurową dla swojego zespołu na długie lata.

Co to jest podłoga podniesiona?

Podłoga podniesiona to podłoga, która znajduje się na istniejącej podłodze, pozostawiając pod nią miejsce na prowadzenie kabli, kanałów i innych elementów. Podłogi podniesione stają się coraz bardziej popularne w biurach i innych przestrzeniach roboczych ze względu na swój modułowy, konfigurowalny charakter. Podłoga techniczna to nie tylko popularne rozwiązanie w nowoczesnych obiektach, ale również wymóg stawiany właścicielom biur, w których wymagana jest infrastruktura informacyjno-komunikacyjna oraz zaawansowane systemy przeciwpożarowe i bezpieczeństwa.

Istnieje wiele możliwości  i rozwiązań, jeśli chodzi o zastosowanie podłogi podniesione. Na przykład centrum zarządzania danymi może zdecydować się na bardziej wytrzymałe rozwiązanie z większą dostępną przestrzenią pod spodem do prowadzenia kabli i sprzętu do przepływu powietrza. W tradycyjnym otoczeniu biurowym bardziej odpowiednie może być zastosowanie podłogi o niższym profilu, aby zachować przestrzeń między podłogą a sufitem, a jednocześnie zapewnić przestrzeń pod podłogą na podstawowe potrzeby okablowania.

Skoro masz już podstawowe pojęcie o tym, czym jest podłoga podniesiona, dlaczego warto ją stosować w biurach?

Ruchome i konfigurowalne rozwiązanie

Podłoga podniesiona umożliwia swobodny dostęp do różnych linii i kabli, które można poprowadzić pod podłogą. W miarę wprowadzania nowych technologii może się okazać, że w Twoim biurze potrzebujesz coraz  sprzętu, a co za tym idzie więcej kabli sieciowych. Prowadzenie dużej ilości kabli po podłodze nie jest dobrym rozwiązaniem.

Podłogi techniczne zapewniają przestrzeń do rozbudowy, zachowując profesjonalny wygląd. Otwórz panele w podłodze i poprowadź dodatkowe kable. Unikniesz w ten sposób dodatkowych kosztów za drogie modyfikacje lub mniej atrakcyjnego rozwiązania. Dodatkowo umożliwia to szybką zmianę bez zakłócania reszty przestrzeni biurowej.

Popraw bezpieczeństwo w biurze

Jednym z najczęstszych wypadków w miejscu pracy pracowników biurowych jest potknięcie się lub upadek. Kable są głównym winowajcą.

Podłoga podniesiona pomaga ograniczyć obszary, w których kable są widoczne i, o które można się potknąć. Nawet jeden upadek w miejscu pracy, któremu uda się zapobiec, może oszczędzić czas i pieniądze Twojej firmy.

Nadaj swojej przestrzeni czystszy, bardziej profesjonalny wygląd

Spójrzmy prawdzie w oczy – kable biegnące po podłodze rzadko wyglądają estetycznie. Jeśli Twoją firmę będą odwiedzać klienci, prawdopodobnie będziesz chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Ukryj kable poza zasięgiem wzroku dzięki podniesionej podłodze i zapewnij czysty, profesjonalny wygląd każdemu, kto odwiedzi Twoje biuro

Środowisko komercyjne takie jak biuro wymaga podłogi, która jest nie tylko wytrzymała, ale również reprezentacyjna. W zależności od estetyki biura masz możliwość wyboru różnych wzorów.

Podłogi podniesione bezpieczne dla środowiska

Materiał użyty do wykonania paneli podniesionych jest przyjazny dla środowiska. Podłogi podniesione są  wykonane z surowców, które nie pozostawiają śladu węglowego. Materiały zapewniają komfortowe użytkowanie, dzięki czemu podłogi mogą zwiększyć wydajność w Twojej firmie.

Inwestuj w rozwój i profesjonalizm

Podłoga podniesiona do biura może pomóc na różnych płaszczyznach. Niektóre z nich pomagają w sterowaniu budynkiem, ochroną przeciwpożarową, zarządzaniu okablowaniem. Systemy podłóg podniesionych pomagają zwiększyć wydajność sprzętu elektronicznego i poprawić komfort pracy pracowników

Te wszystkie możliwości w połączeniu z dużą wytrzymałością sprawiają, że podłoga podniesiona do biura jest najlepszym wyborem na rynku. Różnorodne wymagania dotyczące obciążenia i wiedza techniczna w zakresie kontroli energii statycznej czynią je doskonałymi. Wdrożenie podłogi podniesionej na etapie budowy może przynieść znaczne korzyści zarówno firmie budowlanej jak i właścicielowi obiektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o podłogach podniesionych i czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy? Zachęcamy do kontaktu z firmą Widelinks, która wyjaśni, jak  wykorzystanie podłogi podniesionej może pomóc zmaksymalizować wartość Twojej przestrzeni biurowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.