Wiadomości z Chorzowa

Przedszkole narciarskie - czy to dobry pomysł?

  • Dodano: 2019-12-11 13:15

Ferie zimowe to okres, w którym rodzice muszą zapewnić swoim pociechom opiekę. Z nią związane powinny być atrakcje, które będą na miarę oczekiwań małego człowieka, któremu nie w smak spędzanie wolnego czasu w domowym zaciszu.

Przedszkole narciarskie – dla kogo?

W wielu rodzinach pojawia się pomysł spędzenia wolnego czasu na stoku narciarskim. Niestety tu pojawia się problem. Mianowicie nie każde dziecko było już w górach. Nie każde ma jakiekolwiek doświadczenie ze sprzętem narciarskim. W związku z czym mogą pojawić się obawy z jego strony jak i opiekunów. Pociecha może być nieco przerażona możliwością zjeżdżania ze stosunkowo dużą prędkością ze stromych stoków. Z kolei rodzice będą martwili się o zapewnienie bezpieczeństwa, naukę podstaw, a także rozwijanie nabytych umiejętności. W efekcie może okazać się, że nikt nie wypocznie. Wręcz przeciwnie nastąpi zmęczenie i przeciążenie dodatkowymi obowiązkami. I właśnie dla takich rodzin zostały stworzone przedszkola narciarskie.

Przedszkole narciarskie – co zapewnia?

Przedszkole narciarskie to rozwiązanie, które sprawia, że rodzice zostają w znacznym stopniu odciążeniu. Od czego? Przede wszystkim od nauki dzieci jazdy na nartach. Tutaj do gry wchodzą doświadczeni instruktorzy, którzy mają nie tylko właściwe kwalifikacje, ale również podejście do młodego człowieka. Przez kilka godzin wspólnie spędzonych z dziećmi na stoku przekazują im sporą dawkę wiedzy i pokazują jak zastosować ją w praktyce. Małe grupy szkoleniowe sprawiają, że dzieci się nie nudzą, mają stałą opiekę, a przy tym wszystkim uczą się czegoś nowego. Specjalnie opracowany plan zajęć np. przez https://zielonabrygada.pl/ferie-z-dziemi-w-gorach/przedszkole-narciarskie/ sprawia, że nie ma mowy o przeforsowaniu dzieci. Poza czasem spędzonym na stoku, tu warto zaznaczyć że rodzice również są mile widziani, na najmłodszych czekają liczne atrakcje organizowane w ośrodku. Tam animatorzy będą starali się zaangażować wszystkich we wspólną, kreatywną i rozwijającą zabawę. Takie ferie na pewno zostaną mile zapamiętane.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.