Wiadomości z Chorzowa

Tworzenie stron internetowych - o czym pamiętać tworząc firmową stronę?

  • Dodano: 2019-12-03 14:45, aktualizacja: 2019-12-03 15:49

Trudno wyobrazić sobie obecnie jakąkolwiek działalność bez funkcjonowania w sieci – adresu e-mail czy strony www. Samo założenie adresu internetowego jednak nie wystarczy – musimy jeszcze zadbać o kilka szczegółów.

Czego potrzebujemy do założenia strony internetowej?

Na stronę internetową składają się trzy rzeczy: serwer, domena i treść. Serwer można mieć własny, w domu lub siedzibie firmy, lub wynajęty – często można wynająć serwer od tej samej firmy, u której mamy zarejestrowaną domenę. Trzecim kluczowym składnikiem jest treść, a tu sprawa jst o wiele bardziej skomplikowana. Nie wystarczy bowiem skopiować tekst i umieścić na kolorowym tle – współcześni internauci są o wiele bardziej wymagający, a źle zaprojektowana strona internetowa może się wolno ładować, być niewygodna w użytkowaniu lub zniechęcić odbiorcę do czytania, a być może – korzystania z naszych usług. Dlatego tworzeniem stron internetowych zajmują się specjaliści – graficy, informatycy i copywriterzy, którzy dbają o odpowiedni wygląd i łatwość obsługi naszej strony.

Jaka powinna być strona?

Strona powinna być przede wszystkim responsywna, czyli sprawnie reagować na wprowadzane polecenia (powiększanie, klikanie itp.) oraz przejrzysta; oprócz tego ważne jest jej pozycjonowanie, czyli łatwość znalezienia w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Istnieje wiele sposobów na ułatwienie wyszukiwarkom indeksowania witryny – przy tworzeniu stron internetowych zwykle zwraca się też uwagę na linkowanie, czyli odnośniki do danej strony oraz słowa kluczowe, czyli frazy często wpisywane w wyszukiwarki przez internautów. Tworzeniem stron internetowych często zajmują się zespoły złożone z grafików i informatyków, np. takie jak ten: https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe Taka współpraca pozwala stworzyć zarówno piękną, jak i dobrze działającą stronę. 

Komu zlecić stworzenie strony internetowej?

Wiele zależy od tego, jaki mamy budżet, jaką konkurencję i jaka jest funkcja strony. Przy działalności stacjonarnej strona internetowa często jest tylko dodatkiem, jednak jeżeli chcemy prowadzić działalność głównie w sieci, np. sprzedaż, to dobra strona jest jak lokal naszej firmy – musi być łatwa do znalezienia i schludna. Poza tym, choć żadna strona nie znajdzie się na szczycie listy wyników w wyszukiwarce od razu, to można ten proces przyspieszyć. Lepiej więc zatrudnić dobrych fachowców, bo pozorna oszczędność może przełożyć się na wyższe koszty późniejszego pozycjonowania
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.