Wiadomości z Chorzowa

Zabiegi laserowe - sprawdź na co działają!

  • Dodano: 2020-01-31 14:30

Wybierając się na zabieg do salonu kosmetycznego zazwyczaj oczekujemy niemalże natychmiastowych efektów. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Z większością problemów skórnych poradzi sobie dopiero cała seria zabiegów. Jednak efekty końcowe są naprawdę zadowalające więc warto poczekać.

Zabiegi laserowe – zamykanie naczynek

Kruche naczynka to nieodłączny problem suchej, cienkiej, a także delikatnej skóry. Utrwalające się z czasem zaczerwienienia powstają na skutek działania warunków atmosferycznych, a także wysiłku fizycznego. Tego typu zmiany można usunąć przy zastosowaniu zabiegów laserowych. Niestety te bywają bolesne w związku z czy, lekarz może znieczulić skórę. Promienie lasera trafiają w rozszerzone naczynka. Na skutek tego działania hemoglobina odbiera energię,a ta niszczy ściany naczynia i powstały pajączek znika. Po wykonaniu zabiegu laserowego na skórze może być widoczny rumień, zasinienie lub obrzęk. Ten zniknie dość szybko jeśli usuwana była tylko jedna zmiana. Natomiast jeśli było ich więcej to lepiej zarezerwować sobie wolny dzień, ponieważ zaczerwienienia mogą utrzymać się kilka dni.

Zabiegi laserowe – przebarwienia

Przebarwienia powstałe na skutek silnego wystawienia skóry na działanie promieni słonecznych, a także zmian hormonalnych również można usuwać przy pomocy zabiegów laserowych. Niewłaściwe nagromadzenie się pod skórą barwnika jakim jest melanina powoduje powstawanie wspomnianych przebarwień. Zastosowane przeciw nim promienie lasera sprawiają, że skupiska zaczynają się rozpadać. W kolejnym etapie ich cząsteczki samodzielnie usuwane są przez organizm. Niestety tutaj również nie można poprzestać na jednym zabiegu laserowym. Do całkowitego pozbycia się problemu potrzebna będzie seria.

Zabiegi laserowe – odmładzanie

W salonach takich jak http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ wykonywane są również zabiegi laserowe mające na celu podjęcie walki z narastającymi procesami starzenia. Głównym ich celem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. To bowiem one odpowiedzialne są za jędrność i sprężystość skóry.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.