Wiadomości z Chorzowa

Zamieszkaj w Bytomiu

 • Dodano: 2022-01-14 11:45

Bytom jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Znajduje się on w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej. Mieści się on też w centrum Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Miasto to posiada bogatą historię oraz jest bardzo urokliwe. W tym artykule przedstawimy pozytywy wynikające z zamieszkania w Bytomiu.

Dlaczego warto zamieszkać w Bytomiu?

Miasto jakim jest Bytom oferuje nam szeroki wachlarz możliwości do samorozwoju. Jak wcześniej wspomnieliśmy, Bytom mieści się w centrum Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Oznacza to, że jest on położony w bardzo korzystnym miejscu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć do obranych przez nas miejsc w bardzo szybkim czasie. Przykładowo, jeśli jesteśmy studentami, bądź szukamy miejsca zamieszkania z dobrym połączeniem z pracą to Bytom będzie świetnym wyborem. Wiele miejsc pracy oraz uczelni znajdujących się w tym skupisku pozwoli nam na naprawdę wielki wybór. Kolejnym powodem, dla którego warto zamieszkać w Bytomiu są ceny mieszkań. Koszty jakie poniesiemy za zakup mieszkania w Bytomiu są stosunkowo niskie, dzięki czemu jest naprawdę warto. Ponadto w mieście powstają nowe osiedla charakteryzujące się nowoczesnością oraz komfortem. Najnowsze z nich łączą nas z miastem zarazem pozwalając na kontakt z naturą. Oznacza to, że mieszkając na takim osiedlu, w każdej chwili jesteśmy w stanie udać się w wybrane miejsce w mgnieniu oka, czując przy tym ulgę od hałasu i dyskomfortu powodowanego przez miasto. Jeśli nie wiemy, w jakim miejscu chcielibyśmy konkretnie zamieszkać, to warto zapoznać się z ofertą Bolko

Zamieszkaj w Bytomiu

Obecnie w Bytomiu prowadzona jest kampania polegająca na zachęceniu jak największej grupy ludzi do osiedlenia się w nim. Miasto oferuje wiele ciekawych możliwości, a nowo powstałe osiedla są bardzo zachęcające. Niskie ceny i jak wcześniej wspominaliśmy świetna lokalizacja najnowszych osiedli świadczą o samych pozytywach mieszkania w Bytomiu.

Interesujące miejsca w okolicach Bytomia

 • Park im. Franciszka Kachla
 • Park znajduje się przy ulicy Tarnogórskiej i jest zabytkowym parkiem krajobrazowym. Powstał on w XIX wieku i znajduje się w centrum Bytomia. Jest to miejsce, które warto zobaczyć na własne oczy.
 • Sport Dolina w Bytomiu
 • Jeśli pasjonujemy się sportem to Sport Dolina będzie dla nas świetnym miejscem do odwiedzenia. Znajduje się tu ośrodek sportowy zawierający między innymi kompleks narciarski dostępny przez cały rok. Wszystko mieści się na terenach dawnych kamieniołomów i naprawdę robi niesamowite wrażenie.
 • Dolina Bytomki w Bytomiu
 • Cudowne i malownicze miejsce, gdzie przepływa rzeka Bytomka, mająca około 20 kilometrów. Jest to bardzo interesujące miejsce do rekreacji, gdzie doświadczymy spokoju i kontaktu z naturą.
 • Kościół Świętej Trójcy w Bytomiu
 • Kościół ten znajduje się przy ulicy Kwietniewskiego 1 i przyciąga uwagę swoimi pięknymi dekoracjami architektonicznymi. Przedstawia on styl gotycki, który największe wrażenie robi, gdy widzimy go na własne oczy. Piękne i niesamowicie ważne historycznie miejsce znajdujące się w środku Bytomia pozwoli nam na wiele pozytywnych doświadczeń związanych z architekturą.
   

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.