Katalog firm dodaj firmę

CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych

ul. 3 Maja 18
41-500 Chorzów

Godziny otwarcia: 7:00 - 15:00

 • Poniedziałek: 7:00 - 15:00
 • Wtorek: 7:00 - 15:00
 • Środa: 7:00 - 17:00
 • Czwartek: 7:00 - 18:00
 • Piątek: 7:00 - 15:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

tel.: 32 733 44 98Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie zlokalizowane jest w dzielnicy Chorzów II, która charakteryzuje się znaczna degradacją, gdzie w stopniu nasilonym występują zarówno problemy społeczne jak i ekonomiczne. Dzielnica jest obszarem szczególnie silnie dotkniętym negatywnymi procesami społecznymi oraz skutkami przemian ekonomicznych.
 
Adaptacja budynku parafialnego na Centrum Inicjatyw Społecznych wyszła naprzeciw osobom zamieszkałym w dzielnicy Chorzowa II , którzy z jednej strony mogą poszerzyć wiedzę, nabyć nowych umiejętności a z drugiej spędzić wolny czas rozwijając swoje zainteresowania. Obiekt służy także osobom starszym i chorym , które z racji swojego stanu często pozostają samotne i pozbawione kontaktu z otoczeniem.
 
CIS do doskonałe miejsce dla działania dla osób z „zacięciem” społecznikowskim, wolontariuszy, animatorów działających w relacjach sąsiedzkich , grup przy parafialnych gdzie na przeszkodzie rozwinięcia bardziej prężnej aktywności stał do tej pory bark zaplecza lokalowego. Otwarcie budynku CIS sprawiło, że można zachęcać owe osoby do rozwinięcia działalności oferując przestrzeń do animacji środowiska lokalnego.
 
Uruchomione zostały następujące formy aktywizacji:
 • aktywizacja osób starszych poprzez działalność Klubu Seniora
 • aktywizacja zdrowotna poprzez działalność Domu Dziennego Pobytu dla osób z chorobą Alzheimera oraz zaburzeniami otępiennymi
 • aktywizacja zawodowa poprzez zajęcia Klubu Pracy i grupowego doradztwa zawodowego prowadzona przez Powiatowy Urząd Pracy
 • aktywizacja społeczna poprzez spotkania hobbystyczne m.in. warsztatu rękodzieła artystycznego
 
Ponadto w budynku Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie działa filialny punkt porad obywatelskich, organizowane są treningi przeciwdziałania przemocy w rodzinie a także stworzono możliwość skorzystania z kąpieli dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznej. Aktualnie realizowany jest Program Aktywności Lokalnej dla mieszkańców dzielnicy Chorzowa II w ramach którego m.in istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie samoobrony , uczęszczania na zajęcia szkoły „Dobry Rodzic”, uczestnictwa w warsztatach fotograficznych, warsztatach muzyczno-tanecznych, warsztatach upiększenia terenów zielonych a także skorzystania z porady prawnika.
 
Budynek Centrum Inicjatyw Społecznych stanowi zaplecze dla działalności różnego rodzaju stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Pomieszczenia udostępnianie są w konkretnych terminach organizacjom prowadzącym warsztaty, szkolenia, treningi a także poradnictwo zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Użyczenie pomieszczeń następuje po wcześniejszym przedłożeniu harmonogramu oraz przedstawieniu proponowanej tematyki zajęć.
 
Nasze główne cele to:
 • udostępnianie zaplecza lokalowego na rzecz podmiotów działających w sferze aktywizacji mieszkańców Chorzowa
 • inspirowanie i wspieranie działań na rzecz społeczności lokalnej
 • promowanie aktywnych postaw społecznych
 • wspieranie ludzi w procesie samoorganizowania się i tworzenia grup wsparcia

Słowa kluczowe: CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych, cis chorzów, centrum inicjatyw społecznych chorzów, porady, aktywizacja zawodowa, pomoc społeczna, zasiłki, osoby starsze, pomoc społeczna

Statystyki: 1898 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Trwają spotkania w dzielnicach
  Prezydent Andrzej Kotala zaprasza wszystkich chorzowian na spotkania. Poza Prezydentem w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Wydziałów Usług Komunalnych oraz Inwestycji Komunalnych, policji, Straży Miejskiej oraz straży pożarnej.

 •  

  Debata z dzielnicowymi
  W Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3-go Maja 18 dzielnicowi z chorzowskiej „dwójki” spotkali się z seniorami oraz uczniami z chorzowskiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym.

 •  

  Otwarcie placówki dzielnicowych
  W Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3-go Maja 18 odbyło się uroczyste otwarcie placówki dla dzielnicowych z komisariatu II policji.

 •  

  Dodatkowe dyżury dzielnicowych w Chorzowie II
  Dzielnicowi zapraszają na dodatkowe dyżury do Chorzowa II. Dwa razy w tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji II będą przyjmować sprawy zgłaszane przez mieszkańców w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3-go Maja 18.

 •  

  Budżet Obywatelski - omówimy zwycięskie inwestycje
  W styczniu w Chorzowie odbędzie się seria spotkań z wnioskodawcami oraz wszystkimi zainteresowanymi realizacją zwycięskich inwestycji.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.