Wiadomości z Chorzowa

Remont ulicy 23 czerwca - konsultacje z mieszkańcami

  • Dodano: 2021-10-13 06:30, aktualizacja: 2021-10-13 06:45

Ulica 23 czerwca z zabytkową kostką czy asfaltem? Mieszkańcy zdecydują podczas konsultacji.

Trwa remont chodników i nawierzchni przy ulicy 23 czerwca

Mieszkańcy Chorzowa II mają dylemat, czy należy tam uzupełnić zabytkową kostkę brukową, czy nawierzchnia powinna w całości zostać wymieniona na asfaltową. Właśnie, dlatego będą mieli możliwość wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się w formie ankiety. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie ich wyniku.

To ważna inwestycja głównie dla mieszkańców Chorzowa II

Realizuje ją Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Wymiana nawierzchni chodników już się zakończyła. Teraz pora na drogę, która jest obecnie pokryta zabytkową kostką.

Z różnych stron docierają do nas głosy ze strony mieszkańców tej dzielnicy na temat tego, jak powinna wyglądać ta ulica, Ostateczna decyzja zostanie pozostawiona mieszkańcom. To oni w formie ankiety będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą, aby położono cichszą i bardziej przyjazną dla kierowców nawierzchnię asfaltobetonową, czy wolą, zmodernizowaną ulicę z zabytkową kostką.

Konsultacje w formie ankiety odbędą się w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18. Będzie można wziąć w nich udział od 11 do 15 października, w godzinach od 7 do 15. Szczegółowe informacje można uzyskać w CIS pod numerem telefonu 32 733 44 98.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również