Chorzowscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania „Poszukiwany”. Zatrzymano cztery osoby
W poniedziałek i wtorek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie włączyli się w ogólnopolskie działania „Poszukiwany”, których celem było ustalenie miejsca pobytu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości oraz zatrzymanie tych, wobec których wydano sądowe nakazy doprowadzenia do zakładów karnych.
Działania chorzowskich mundurowych
W trakcie prowadzonych czynności chorzowscy mundurowi zatrzymali cztery osoby. Wśród nich było trzech mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat, którzy mieli do odbycia kary pozbawienia wolności. Wobec wszystkich wydano nakazy doprowadzenia do jednostek penitencjarnych. Jeden z nich miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, kolejny 4 miesiące, a trzeci 45 dni. Po zatrzymaniu mężczyźni zostali doprowadzeni do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Podczas działań policjanci odnaleźli również poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Dzięki skutecznym czynnościom mundurowych potwierdzono jego aktualne miejsce przebywania.
Policjanci apelują: unikanie odpowiedzialności nie ma sensu
Dzięki zaangażowaniu chorzowskich policjantów kolejne osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, trafiły do miejsc, w których odbędą zasądzone kary. Tego typu działania będą kontynuowane, ponieważ ich celem jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.
– Policjanci przypominają, że unikanie odpowiedzialności nie ma sensu – osoby poszukiwane prędzej czy później zostaną odnalezione. Warto dobrowolnie stawić się w jednostce Policji lub w najbliższym areszcie śledczym, aby uniknąć dodatkowych konsekwencji – przekazują mundurowi.
Każdy, kto posiada informacje o miejscu pobytu osoby poszukiwanej, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod numerem alarmowym 112.
















Dodaj komentarz