Chorzów: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kiosku
Kryminalni z chorzowskiej dwójki namierzyli i zatrzymali 17 i 21-latka, którzy włamali się do kiosku i skradli znaczną ilość papierosów. Mężczyźni od dłuższego czasu ukrywali się przed organamiścigania, gdyż młodszy z nich był poszukiwany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje sąd.
Pod koniec października dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z kiosków na terenie miasta i kradzieży wyrobów tytoniowych o wartości 7 tys. złotych. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej dwójki. Analizując zapis kamer, szybko ustalili sprawców tego przestępstwa. Zatrzymanie jednak nie było takie proste, ponieważ młodszyze sprawców ukrywał się po tym, jak nie powrócił do schroniska dla nieletnich.
– Dzięki wytężonej pracy operacyjnej w niespełna tydzień od włamania mundurowi namierzyli i zatrzymali włamywaczy. Jak się okazało nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścili. Dzięki analizie materiałów i zgromadzonych dowodach rzeczowych, dotyczących innych podobnych przestępstw, ustalili, że 21-latek ma na sumieniu co najmniej kilka innych włamań i kradzieży – czytamy na stronie KMP Chorzów.
Jak mówią śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje sąd, na wyrok 17-latek będzie oczekiwał w schronisku dla nieletnich.


















Dodaj komentarz