Wiadomości z Chorzowa

100 metrów ciasta na 100 lat niepodległości [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2018-10-04 15:00

W wyjątkowo apetyczny sposób 100-lecie odzyskania niepodległości postanowili uczcić uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie. Przygotowali ciasto mierzące ponad 100 metrów!

Na przybyłych (w tym także kilku kandydatów na prezydenta, którzy postanowili się pojawić) czekało 4500 kawałków smacznego ciasta w biało-czerwionej, kokosowo-kremowej szacie. Wspólne krojenie ciasta przyciągnęło na ul. Jagiellońską około 200 osób, a kolejne pojawiały się dość szybko.

Niestety... wzorem słynnej "chytrej baby z Radomia", przyszło też kilka osób, które nie mogły się doczekać otrzymania swojego kawałka. Byliśmy świadkiem jednej słownej potyczki między dwiema paniami, która, na szczęście, dość szybko została zażegnana. Kilku mieszkańców również zgłosiło nam podobne sytuacje. Szkoda, bo ciasta starczyło dla wszystkich.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sympatyk

    Warto dodać, że pomysłodawcą i współorganizatorem był nauczyciel historii i członach Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców dr Adam Lisek. Była to kolejna impreza zorganizowana w ramach obchodów niepodległości. W kwietniu w gastronomiku pobito rekord jeżeli chodzi o najdłuższą lekcję historii w dziejach Polski trwała ona 24 godziny niestety media lokalne na usługach Urzędu Miasta utaiły nie były tym zainteresowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.