Wiadomości z Chorzowa

15. Silesia Marathon za nami. Zobacz zwycięzców! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-10-02 08:00, aktualizacja: 2023-10-02 09:33

Ruszyła 15. edycja Silesia Marathon, wydarzenia sportowego, które przyciągnęło biegaczy z różnych zakątków Polski. Impreza odbyła się w Chorzowie, a jej trasa wiodła przez urokliwe śląskie miasta, by zakończyć się na bieżni Stadionu Śląskiego. To był dzień pełen rywalizacji, ducha sportu i osiągnięć.

Wyniki biegaczy z Silesia Marathon

Uczestnicy mieli okazję wybrać się na trzy różne dystanse: bieg maratoński, półmaraton i ultramaraton. To imponujące wyzwanie dla każdego biegacza, niezależnie od poziomu zaawansowania.

W kategorii maratonu zwycięzcą okazał się Paweł Kosek, który ukończył trasę w czasie 2 godzin, 29 minut i 9 sekund. Na podium towarzyszyli mu Piotr Treska i Rafał Czarnecki. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Tarnowska, pokonując maraton w czasie 2 godzin, 52 minut i 11 sekund.

W półmaratonie triumfował Mateusz Mrówka, osiągając znakomity czas 1 godziny, 10 minut i 30 sekund. Drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Pawełczak oraz Phillip Matthews. Wśród kobiet w tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Barbara Pawełczak.

Dla odważnych biegaczy przygotowany był także ultramaraton. Łukasz Wawrzynek stanął na najwyższym stopniu podium po tym niezwykle wymagającym biegu, w którym pokonał dystans w czasie 3 godzin, 22 minut i 15 sekund. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Paweł Skorupa i Wojciech Tyczka. W rywalizacji kobiet ultramaraton wygrała Olga Zatoń.

Te wyniki to efekt ogromnego wysiłku i determinacji biegaczy, którzy przybyli, by zmierzyć się z wyzwaniem Silesia Marathon. 

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: UM Chorzów FB / Andrzej Kotala FB / Silesia Marathon

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również