Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

226 mln na rewitalizację Parku Śląskiego! Wymienią wszystko, co się da

  • Dodano: 2019-03-22 11:00, aktualizacja: 2019-03-22 12:18

Trwa wielki projekt rewitalizacji Parku Śląskiego. Na inwestycję otrzymano aż 226 mln zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Co się zmieni?

Pieniądze pochodzą z bezzwrotnej dotacji UE. Zostaną wykorzystane na kompleksową rewitalizację całego parku, która rozpoczęła się już w 2018 r. Kiedy zakończą się wszystkie prace - czego należy spodziewać się w 2023 r. - goście parku będą mogli podziwiać m.in. wyremontowane ścieżki, mostki, kanały i rzeźby. Planuje się odbudowę pełnej linii kolejki szynowej, rewitalizację "Kapelusza", Kręgów Tanecznych, budowę Ogrodu Japońskiego, nowego kąpieliska w stylu dawnej "Fali" i wiele innych udogodnień.

Wizualizacje projektów możesz zobaczyć powyżej.

Komisja Europejska pokłada w tym projekcie ogromne nadzieje, jako że modernizacja Parku Śląskiego idealnie wpisuje się w proces poprzemysłowej rewitalizacji regionu.

226 mln na rewitalizację Parku Śląskiego! Wymienią wszystko, co się da

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ja

    a jakies wybiegi z prawdziwego zdarzenia dla psów bedą zrobione.? W chorzowie nie ma gdzie z psm wyjśc żeby sie wybiegał, tylko akcje o sprzątaniu kup ! Ciekawe że nie przeszkadzają śmieci, butelki , pety

  • Elka2312

    Gdzie jest ta debata?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.