Wiadomości z Chorzowa

2,5 metrowy pyton w chorzowskiej toalecie! Zwierzę trafiło do mieszkania przez kanalizację

  • Dodano: 2023-08-02 08:00, aktualizacja: 2023-08-02 08:12

Niecodzienne zgłoszenie telefoniczne otrzymał dyżurny Straży Miejskiej w Chorzowie w dniu 28 lipca około godziny 16:45.

Pyton w chorzowskim mieszkaniu

W jednym z mieszkań przy ul. Karola Miarki 13a, w toalecie miał znajdować się pyton o długości około 2,5 metra!

Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wąż prawdopodobnie przywędrował rurami kanalizacyjnymi z innego mieszkania. Funkcjonariusze wezwali firmę specjalistyczną zajmującą się odłowem egzotycznych zwierząt i wąż tymczasowo trafił do Pogotowia Leśnego w Mikołowie. Trwają wyjaśnienia w tej sprawie.


Czy pyton jest groźny dla ludzi?

Pyton to nazwa oznaczająca grupę wielkich, niejadowitych węży z rodziny Pytonidae. Są to węże żyjące głównie w strefach tropikalnych i subtropikalnych Azji, Afryki i Australii. Oto kilka kluczowych informacji na temat pytonów:

  • Rozmiar: Pytony to największe węże na świecie. Ich długość może sięgać nawet kilku metrów, a niektóre gatunki osiągają ponad 6 metrów.
  • Wygląd: Charakteryzują się mocnym ciałem, zaokrągloną głową, dużymi oczami i charakterystycznym wzorem na skórze. Ich skóra jest pokryta łuskami, które pomagają im utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.
  • Żywienie: Pytony są drapieżnikami, które polują głównie na gryzonie, ptaki, małe ssaki i inne węże. Są w stanie połknąć ofiarę większą od siebie dzięki elastycznej szczękowi, który pozwala im rozciągnąć szczękę podczas jedzenia.
  • Tryb życia: Pytony są wężami aktywnymi głównie nocą. W ciągu dnia często odpoczywają ukryte w dziuplach lub wśród roślinności.
  • Rozmnażanie: Węże te są jajorodne, co oznacza, że składają jaja, z których wylęgają się młode pytony. Po wykluciu młode są już zdolne do samodzielnego życia.
  • Relacje z ludźmi: Pytony są czasami trzymane jako zwierzęta domowe, ale wymagają specjalistycznej opieki i odpowiednich warunków bytowania. Niektóre gatunki pytonów są chronione ze względu na ich ograniczoną populację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również