Wiadomości z Chorzowa

39-latek ukradł 15 tysięcy, policjanci zatrzymali go chwilę później

  • Dodano: 2022-04-13 06:30, aktualizacja: 2022-04-13 06:41

Mundurowi z chorzowskiej jedynki zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który ukradł mieszkańcowi Chorzowa ponad 15 tysięcy złotych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie złodziej usłyszał zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Za to przestępstwo grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu

W sobotę kwadrans przed 18 dyżurny z chorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań doszło do kradzieży pieniędzy. Na miejsce został skierowany patrol. W trakcie dojazdu na jednej z ulic policjanci dostrzegli pokrzywdzonego, który biegł w ich stronę. Okazało się, że zaprosił do swojego mieszkania nieznajomego, który wykorzystał chwilę jego nieuwagi i z szafki zabrał mu pieniądze. 23-letni zgłaszający dokładnie opisał sprawcę i podał, jak był ubrany. Policjanci przekazali rysopis sprawcy do pozostałych patroli i sami zaczęli sprawdzać pobliskie ulice. Sądząc, że złodziej mógł  już przejść do pobliskich Świętochłowic, zaczęli sprawdzać także tam. Ich przeczucie było słuszne. Jadąc ulicą Hajduki, zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Gdy go zatrzymali, potwierdziły się ich przypuszczenia. 39-latek w kieszeni miał ponad 15 tysięcy złotych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie złodziej usłyszał zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu. Pieniądze wróciły do właściciela.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Zawsze tajk jest, że dobrych informacji jest dużo mniej niż złych. Policyjna akcja udana i dobrze, że informacje o dobrej robocie policji trafiają do społecznej przestrzeni. Dodatkowo - opisane wydarzenie powinno uczyć roztropności: uważaj na siebie i chroń swój dom przed oszustami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również