Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

5 osób zatrzymanych za brutalny napad na 28 - latka. To nie jedyne ich przewinienia

  • Dodano: 2019-05-30 08:15, aktualizacja: 2019-05-30 08:16

Policjanci z chorzowskiej komendy wspólnie z mundurowymi z komisariatu II, zatrzymali pięcioro mieszkańców tego miasta, którzy dopuścili się brutalnego napadu na 28-letniego mężczyznę.

Jak się okazało, nie było to ich jedyne przestępstwo

Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty, a sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Grozi im 12 lat więzienia.

W niedzielne popołudnie mundurowi z chorzowskiej drogówki, jadąc ul Kościuszki, zauważyli grupę młodych osób, które biły leżącego na ziemi mężczyznę. Jeden z agresorów mierzył do niego z przedmiotu przypominającego pistolet. Mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji. Na widok policjantów napastnicy zaczęli uciekać, ukrywając się ostatecznie w jednym z mieszkań. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie pobliskie patrole. Stróże prawa weszli do mieszkania i zatrzymali czterech mężczyzn oraz jedną kobietę w wieku od 17 do 21 lat. Jak się okazało, nie było to ich jedyne przestępstwo. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli narkotyki oraz przedmiot przypominający pistolet. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Jak ustalili, 28-latek nie tylko został pobity, ale również okradziony. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Chorzowie przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi im 12-letni pobyt w więzieniu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.