Wiadomości z Chorzowa

A. Kotala zapowiedział, że dzisiaj przedstawi szczegółowy komentarz dotyczący kontroli CBŚ

  • Dodano: 2021-02-26 06:00, aktualizacja: 2021-02-26 11:06

23 lutego, funkcjonariusze CBŚP przeszukiwali m.in. Urząd Miasta Chorzów i dom prezydenta miasta, Andrzeja Kotali. Wtorkowa akcja to element śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi w Chorzowie. Od samego świtu w chorzowskim magistracie pracowało około 30 funkcjonariuszy.

Zgodnie z nakazem wystawionym przez prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze mieli prawo do przeszukania Urzędu Miasta w Chorzowie oraz prywatnych mieszkań urzędników. To jednak nie wszystko. Przeszukane zostały także siedziby podmiotów, które współpracują z miastem.

- Śledczych interesuje przede wszystkim współpraca Miasta z Ruchem Chorzów. Współpraca miasta z klubem nie jest sprawą nową, jest powszechnie znanym tematem, który w przeszłości był już kontrolowany przez różne organy. Urząd Miasta jest zaskoczony rozmiarem i formą kontroli, ponieważ do tej pory zawsze zarówno Urząd Miasta jak i Prezydenci ś ciśle współpracowali z organami kontrolnymi - komentowali wówczas przedstawiciele chorzowskiego magistratu. 

W środę do działań CBŚP krótko odniósł się prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

- Ta kontrola miała na celu wydanie wszystkich dokumentów, których funkcjonariusze zażądali, więc myśmy wszystkie dokumenty wydali, współpraca była bardzo pozytywna. Chcę nadmienić, że nikt nie został zatrzymany, nikomu nie postawiono zarzutów, a jeżeli ktoś mówi inaczej, to po prostu kłamie – mówił prezydent Chorzowa.

Prezydent Andrzej Kotala zapowiedział, że w piątek, 26 lutego, przedstawi szczegółowy komentarz dotyczący kontroli CBŚP.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marian

    Proszę wyjaśnić sprawę z przejęciem dokumentacji pracowniczej.Dlaczego nie ma świadectw pracy, inne dokumenty związane przyjęciem do pracy istnieją.Co się stało że ktoś przejął niekompletną dokumentację pracowniczą.Sprawę tą należy jak najszybciej wyjaśnić, chorzowianie liczą na Pana że da Pan radę to wyjaśnić.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.