Wiadomości z Chorzowa

Adam Olma nie żyje. Popularny chorzowski nauczyciel przegrał walkę z COVID-19

  • Dodano: 2021-03-30 10:45

Adam Olma (1967-2021) był nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie. Zmarł 27 marca, przegrywając walkę z koronawirusem.


O śmierci nauczyciela jego rodzina poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Wczoraj ok 15.00 świat dla mnie, mojej siostry Oli i mojej mamy Kasi się skończył. Mój Tata - Adam Olma zmarł na COVID w szpitalu tymczasowym w centrum kongresowym. Był naszą opoką, miłością, centrum naszego świata. A dla mnie i dla Oli najlepszym nauczycielem. Nauczył nas słuchać i milczeć, był naszą encyklopedią wiedzy o kinie, literaturze i sztuce. Był wszystkim. Był niezwykłym człowiekiem - pełnym dobra, empatii i troski dla wszystkich, którzy tego potrzebowali – napisały córki i żona zmarłego nauczyciela.

Dodały też, że klasa w 101 miała otwarte drzwi, nawet dawno po ostatnim dzwonku danego dnia. Nauczyciel organizował też „Antydepresyjne Wieczory Kabaretowe”, podczas których można było wygrać słoik ogórków kiszonych jako główną nagrodę.

- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale dla mnie nikt nie jest w stanie Go zastąpić. Jego strata jest dla nas rozpaczą. Moja mama spędzała z nim 24/7 - w domu, w pracy, na wakacjach - zawsze razem. To, co teraz czujemy to ogromna pustka, wyrwa która tylko rośnie – dodała jego córka Karolina.

Rodzina prosi o przesyłanie zdjęć i nagrań z Adamem Olmą

Rodzina zaapelowała także o to, aby wszystkie osoby, które posiadają zdjęcia czy nagrania, na których jest Adam Olma przesłały jena adres: olmakarolina@onet.pl.

- Kochany Adamie! Odszedłeś od nas wszystkich, pozostawiając niewysłowiony niewyobrażalny żal w naszych sercach.... Byłeś niezastąpiony.... zawsze dla nas...zawsze dla wszystkich. Pozostała tylko pustka której nie damy rady wypełnić. Wszyscy będziemy Cię nosić w sercu. Spoczywaj w spokoju – tak pożegnała nauczyciela społeczność SP nr 2 w Chorzowie.

- Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł Adam Olma - bardzo ceniony i lubiany chorzowski nauczyciel. Pan Adam był polonistą w Szkole Podstawowej nr 2. "Zmarł Korczak naszych czasów" mówią ci, którzy go znali. Łączymy się w bólu z pogrążonymi w żałobie najbliższymi Pana Adama – napisano na oficjalnym profilu miasta Chorzów.

Pod postem informującym o śmierci nauczyciela błyskawicznie pojawiła się lawina komentarzy od uczniów.

- Cudowny człowiek, wspaniały nauczyciel, prawdziwy przyjaciel. W młodzieży zawsze widział tylko dobro. Wierzył w każdego z nas. Dawał nadzieję, że możemy być kimś wyjątkowym, pozostając przy tym sobą. Z lekcji języka polskiego, najbardziej zapamiętałam chyba te gdzie interpretowaliśmy wiersze znanych poetów, no i szybkie niezapowiedziane dyktanda - wspominam z sentymentem. Panie Adamie, dobrych ludzi się nie zapomina, dlatego na zawsze zostanie Pan w mojej pamięci – napisała jedna z uczennic w mediach społecznościowych.

Komentarze (3)    dodaj »

  • JP3

    Imię świętego nie pomogło,

  • Nauczyciel

    Popularny?? Wśród kogo?? Uczniów tej szkoły?? Nigdy o nim nie słyszeliśmy!! Niech Bóg da mu więcej niż ZNP!! A szczególnie nieco spokoju!!

  • Nana

    :'(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również