Wiadomości z Chorzowa

Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i UKS Ruchu Chorzów ze srebrnym certyfikatem PZPN

  • Dodano: 2019-12-03 11:15

Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i Uczniowski Klub Sportowy Ruch Chorzów przeszły pozytywnie wszystkie etapy Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN i otrzymały srebrne certyfikaty. 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. 

- Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do pierwszej edycji programu wpłynęło blisko 1,2 tys. zgłoszeń. Wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. Srebrną gwiazdkę otrzymały Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i Uczniowski Klub Sportowy Ruch Chorzów.

Certyfikat PZPN gwarantuje odpowiedni poziom szkolenia piłkarzy

Założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. 

- Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. W ramach programu szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki – zapewnia na swojej stronie PZPN.

Przyznanie certyfikatu gwarantuje, że szkółka piłkarska gwarantuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.