Wiadomości z Chorzowa

Akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR

  • Dodano: 2021-04-12 08:15, aktualizacja: 2021-04-12 07:38

W sobotę około godziny 16.40 na ul. Truchana zespół pogotowia ratunkowego prowadził czynności ratunkowe, związane z utratą przytomności 44 letniej mieszkanki Chorzowa.

Ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia kobiety, koniecznym było wezwanie na miejsce helikoptera LPR. Chorzowscy policjanci i strażacy zabezpieczali miejsce lądowania statku powietrznego.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informacje o konieczności zabezpieczenia miejsca bezpiecznego lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego,w związku z prowadzoną akcją ratowniczą. Ze względu na fakt, że śmigłowiec musiał lądować w centrum miasta, na miejsce skierowano kilkanaście radiowozów oraz straż pożarną. Policjanci i strażacy wyłączyli czasowo z ruchu kołowego i pieszego ulicę Strzelców Bytomskich oraz Truchana, tak aby lądowanie śmigłowca było bezpieczne.Wszystkie czynności ratownicze przyczyniły się do bezpiecznego przetransportowania poszkodowanej do jednego z katowickich szpitali, a samo lądowanie śmigłowca LPR oraz działania  wszystkich służb wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Postrzelona Kaśka

    Nie bardzo rozumiem potrzebę zadysponowana LPR do utraty przytomności 100 metrów od największego szpitala w Chorzowie.

  • Teoś

    Coś tu nie gra.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.