Wiadomości z Chorzowa

Aktywizujemy seniorów

  • Dodano: 2011-09-05 10:15

W połowie września rozpoczyna się parkowa akcja adresowana do osób powyżej 50. roku życia. Raz w miesiącu, w budynku dyrekcji WPKiW (Aleja Różana 2) odbywać się będą spotkania wszystkich, którzy chcą spędzać wolny czas w towarzystwie innych osób.

 Będzie można poczytać gazety, porozmawiać przy herbacie, kawie, wysłuchać prelekcji, a nawet popróbować sił w ulubionych rozrywkach, np. w zawodach szachowych, czy czytelniczych. Dokładny program zostanie ułożony po pierwszym spotkaniu, tak by odpowiadał potrzebom seniorów. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 15 września o godz. 16:00, w budynku dyrekcji. Może na nie przyjść każdy, kto lubi park i chce wziąć udział w naszej akcji.

– To znakomita inicjatywa, włączymy się w nią całym sercem i wszystkimi siłami – mówi Gerard Mądry, prezes stowarzyszenia "Nasz park". – W WPKiW spędza czas wielu emerytów i rencistów. Często spacerują sami, nie mają z kim porozmawiać. Dzięki takiej akcji będą mogli poznać nowych przyjaciół, którzy tak jak oni pokochali to miejsce.

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również