Wiadomości z Chorzowa

Aktywny 60+ i Firma Przyjazna Seniorom. Nagrody rozdane

  • Dodano: 2019-10-23 08:00, aktualizacja: 2019-10-23 08:08

Podczas dorocznej gali programu Chorzów 60+ ogłoszeni zostali zwycięzcy plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”.

Jak zawsze nie zabrakło również oprawy artystycznej, o którą tym razem zadbali Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Zug oraz... Miuosh! 

Program Chorzów 60+ wystartował w listopadzie 2013 roku. W ciągu sześciu lat istnienia do programu przystąpiło przeszło 12 tysięcy osób, czyli niemal połowa wszystkich chorzowian po 60. roku życia. W programie bierze udział już ponad 200 partnerów: hoteli, ośrodków wypoczynkowych, punktów gastronomicznych, sklepów czy prywatnych zakładów medycznych. I to nie tylko z Chorzowa – partnerami programu są także instytucje i przedsiębiorstwa z całej Polski, a uprawniająca do zniżek karta honorowana jest na mocy obustronnego porozumienia także w Nowym Sączu.

Za sprawą tych rozwiązań seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym – mówi Magdalena Sekuła, dyrektor wydziału ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Program ten jest tak skuteczny, że stał się inspiracją dla wielu samorządów w całym kraju. 

Ważnym elementem programu Chorzów 60+ są coroczne gale, podczas których ogłaszani są nowi partnerzy oraz laureaci plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. A to nie wszystko, bo każdą galę wieńczy też występ artystyczny. W tym roku zainaugurowany został cykl koncertów „Na klachy z...”, którego pierwszym gościem był Miłosz Borycki, czyli Miuosh - znany raper, muzyk i producent muzyczny. W programie rozmowy na różne tematy przeplatane były muzyką.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.