Wiadomości z Chorzowa

Alarm smogowy

 • Dodano: 2021-01-19 06:45, aktualizacja: 2021-01-19 09:17

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 19 stycznia 2021 r.

Prognozowane na dzień 19.01.2021 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Bytom, Zabrze, Rudę Śląską, Tychy, Dąbrowę Górniczą, Chorzów, Mysłowice, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Bielsko-Białą, powiaty: będziński, pszczyński, bieruńsko-lędziński, zawierciański, myszkowski, tarnogórski, żywiecki, bielski.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ludek

  Czy ktoś wreszcie jest w stanie to zmienić?! Budowa ścieżek rowerowych niczego nie zmienia, panie prezydencie!

 • Tomeczek_S

  Podstawą tego typu działań jest konsekwencja. Ostatnio była kontrola okolic ,,amelungu,, ilość wypisanych mandatów 0. Kontroli Chorzów Stary, Batory czy Cwajki nie było wcale. Straż Miejska robi telewizyjne pokazówki w TVP pokazując drony i różne cuda. Tylko że ta sama Straż Miejska nie reaguje na zgłoszenia. Jak ma w Chorzowie być dobrze kiedy to społeczeństwo nie potrafi napisać podstawowego pisma do urzędu. Zaś w swoim gronie co drugi w opowieściach ma brata lub kuzyna na wysokim stanowisku w UM.

 • Yo

  Skoro palą węglem mandat się nie należy. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest podłączenie wszystkich budynków pod PEC i zakazanie palenisk.

 • Fifi

  Ot to jest to!!! U mnie same dyrektory!!! Ino nikt niedzdzwoni po policja.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.