Wiadomości z Chorzowa

Andrea Bocelli zagra na Stadionie Śląskim w 2023 roku!

  • Dodano: 2022-01-28 12:15

Stadion Śląski i agencja koncertowa Prestige MJM ogłosiły właśnie artystę, który wystąpi 26 sierpnia 2023 roku w Kotle Czarownic. To Andrea Bocelli.

To już pewne – 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim wystąpi Andrea Bocelli. Uwielbiany przez polską publiczność włoski śpiewak, kompozytor i multiinstrumentalista wielokrotnie występował w Polsce, również na największych arenach sportowych.

Jesteśmy największą areną koncertową w Polsce. Warto przy tym nadmienić, że artyści, którzy dotychczas u nas występowali, byli pod wrażeniem akustyki, jaka panuje w tym miejscu. Jestem przekonany, że występ znamienitego tenora będzie niezapomnianym wydarzeniem muzycznym na najwyższym poziomie – wyjaśnia Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

W poprzednich latach artysta pojawił się na Stadionie Wrocław oraz na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie. W 2019 roku z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego zagrał na Stadionie Lecha w Poznaniu. Ostatni raz artysta zaśpiewał w Polsce jesienią zeszłego roku. Wystąpił podczas kameralnego koncercie w katowickim NOSPR-ze dla rodzin ofiar wydarzeń w kopalni Wujek. W tym roku, 19 sierpnia włoskiego tenora będzie można posłuchać na PGE Narodowym w Warszawie.

Andrea Bocelii wystąpi w 2023 roku na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski w swojej 65-letniej historii gościł światowe gwiazdy muzyki. Jesteśmy dumni, że do ich grona dołączy jeden z największych współczesnych tenorów, legendarny Andrea Bocelli. Magia Stadionu Śląskiego w połączeniu z niesamowitym głosem włoskiego artysty, sprawi, że będzie to niezapomniany koncert, który zostanie w pamięci uczestników na długie lata. Cieszymy się z tego faktu i z niecierpliwością oczekujemy występu Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim, który odbędzie się w 2023 roku – przyznaje Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Włoski tenor z pewnością wykona swoje największe przeboje jak „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei” czy „Nessun dorma” i „Va pensiero”. Bilety bedą dostępne w sprzedaży od 31 styczna.

Władze Stadionu Śląskiego trzymały fanów muzyki w niepewności od czwartku. Wówczas pojawiła się zapowiedź potwierdzająca przyjazd muzycznej legendy do Chorzowa.

Wśród typów komentatorów najczęściej pojawiało się U2 (przypominamy, że Irlandczycy zagrali na Śląskim dwukrotnie, a koncert w 2009 roku został uznany przez zespół za najlepszy na trasie 360 Tour), Guns N’Roses (grupa zagrała inauguracyjny koncert po modernizacji Śląskiego), Metallica (zagrała kilkukrotnie na Stadionie Śląskim, w tym podczas legendarnego Monsters of Rock w 1991 roku).

Wśród pomysłów pojawiło się również Queen z Adamem Lambertem, AC/DC, Scorpions, Manowar, Bon Jovi i wiele innych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • JP3

    Ten Pan na niczym nie gra, on śpiewa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również