Wiadomości z Chorzowa

Andrzejki w Starochorzowskim Domu Kultury! Co w programie?

 • Dodano: 2021-11-17 09:30

27 listopada Starochorzowski Dom Kultury organizuje aż dwa wydarzenia andrzejkowe! Rano mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Rodzinnym Poranku Andrzejkowym, natomiast wieczorem czeka ich taneczna zabawa w stylu Dancing Queen! 

Andrzejki w Starochorzowskim Domu Kultury 

W przyszłą sobotę, 27 listopada, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zabawie andrzejkowej organizowanej przez Starochorzowski Dom Kultury. W tym roku na uczestników czekają aż dwa wydarzenia – Rodzinny Poranek Andrzejkowy oraz wieczorna potańcówka w stylu Dancing Queen! 

Rodzinny Poranek Andrzejkowy 

O godzinie 10.00 mieszkańcy Chorzowa będą mogli wybrać się na spektakl “Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”, który jest organizowany w ramach Rodzinnego Poranku Andrzejkowego.  

- Wspólnie z Teatrem Trip zapraszamy Was na wspaniałe rodzinne wydarzenie w andrzejkowej tematyce. Rozpoczniemy tajemniczym i pełnym muzyki spektaklem, podczas którego wraz z głównymi bohaterami – Matyldą i Benjaminem odbędziemy podróż do świata baśni, poznamy moc wyobraźni i dowiemy się, że dzięki wytrwałości możemy sięgać gwiazd – czytamy na stronie wydarzenia. 

Po spektaklu uczestnicy będą mogli wziąć udział w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. 

Z pewnością każdemu wywróżymy coś miłego! - zapewniają organizatorzy. 

Bilety 15 zł lub 12 zł z Kartą Bajtel. 

 

Andrzejki w stylu Dancing Queen 

Wieczorem, o godzinie 20.00, odbędzie się zabawa taneczna, czyli andrzejki w stylu Dancing Queen! 

- Już dziś chcemy Was zaprosić na zabawę andrzejkową w Starochorzowskim Domu Kultury. Tym razem potańczymy w rytmach ABBY, a przygrywać nam będzie zespół jak z tamtych lat: Abba Covers Show S.O.S. w utworach ABBY wystąpi też gościnnie zespół wokalny Fresco, potem już tylko zabawa do „białego rana” przy rytmach granych przez DJa – czytamy na stronie wydarzenia.  

Podczas imprezy będzie zapewniona ciepła kolacja i występ tancerzy ze Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha. 

Program wydarzenia: 

 • 20.00 Uroczyste rozpoczęcie, powitanie gości przez Wodzireja, 
 • 20.05 Występ zespołu wokalnego ”Not Today” w repertuarze zespołu Abba oraz pokaz taneczny w, wykonaniu tancerzy Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha, 
 • 20.30 Ciepła kolacja,  
 • 20.45 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 21.10 Deser, 
 • 21.20 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 21.40 Zimna płyta, 
 • 22.00 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 22.30 Zabawa z DJ-em, 
 • 24.00 Ciepły posiłek, 
 • 3.30 Planowany Koniec Zabawy. 

Bilety w cenie 150 zł. 

 

Andrzejki, czyli wieczór wróżb 

Andrzejki to nic innego jak wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się już w 1557 roku.  

Święty Andrzej był apostołem, uczniem Jana Chrzciciela, a później Chrystusa. Andrzeja z wróżbami skojarzyli Grecy (prawdopodobnie z podobieństwa słów "andrós" i "Andreas" - oznaczających odpowiednio mężczyznę i Andrzeja) i to właśnie im zawdzięczamy magiczny charakter tego święta. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również