Wiadomości z Chorzowa

Andrzejki w Starochorzowskim Domu Kultury! Co w programie?

 • Dodano: 2021-11-17 09:30

27 listopada Starochorzowski Dom Kultury organizuje aż dwa wydarzenia andrzejkowe! Rano mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Rodzinnym Poranku Andrzejkowym, natomiast wieczorem czeka ich taneczna zabawa w stylu Dancing Queen! 

Andrzejki w Starochorzowskim Domu Kultury 

W przyszłą sobotę, 27 listopada, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zabawie andrzejkowej organizowanej przez Starochorzowski Dom Kultury. W tym roku na uczestników czekają aż dwa wydarzenia – Rodzinny Poranek Andrzejkowy oraz wieczorna potańcówka w stylu Dancing Queen! 

Rodzinny Poranek Andrzejkowy 

O godzinie 10.00 mieszkańcy Chorzowa będą mogli wybrać się na spektakl “Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”, który jest organizowany w ramach Rodzinnego Poranku Andrzejkowego.  

- Wspólnie z Teatrem Trip zapraszamy Was na wspaniałe rodzinne wydarzenie w andrzejkowej tematyce. Rozpoczniemy tajemniczym i pełnym muzyki spektaklem, podczas którego wraz z głównymi bohaterami – Matyldą i Benjaminem odbędziemy podróż do świata baśni, poznamy moc wyobraźni i dowiemy się, że dzięki wytrwałości możemy sięgać gwiazd – czytamy na stronie wydarzenia. 

Po spektaklu uczestnicy będą mogli wziąć udział w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. 

Z pewnością każdemu wywróżymy coś miłego! - zapewniają organizatorzy. 

Bilety 15 zł lub 12 zł z Kartą Bajtel. 

 

Andrzejki w stylu Dancing Queen 

Wieczorem, o godzinie 20.00, odbędzie się zabawa taneczna, czyli andrzejki w stylu Dancing Queen! 

- Już dziś chcemy Was zaprosić na zabawę andrzejkową w Starochorzowskim Domu Kultury. Tym razem potańczymy w rytmach ABBY, a przygrywać nam będzie zespół jak z tamtych lat: Abba Covers Show S.O.S. w utworach ABBY wystąpi też gościnnie zespół wokalny Fresco, potem już tylko zabawa do „białego rana” przy rytmach granych przez DJa – czytamy na stronie wydarzenia.  

Podczas imprezy będzie zapewniona ciepła kolacja i występ tancerzy ze Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha. 

Program wydarzenia: 

 • 20.00 Uroczyste rozpoczęcie, powitanie gości przez Wodzireja, 
 • 20.05 Występ zespołu wokalnego ”Not Today” w repertuarze zespołu Abba oraz pokaz taneczny w, wykonaniu tancerzy Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha, 
 • 20.30 Ciepła kolacja,  
 • 20.45 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 21.10 Deser, 
 • 21.20 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 21.40 Zimna płyta, 
 • 22.00 Set muzyczny zespołu ABBA COVER SHOW, 
 • 22.30 Zabawa z DJ-em, 
 • 24.00 Ciepły posiłek, 
 • 3.30 Planowany Koniec Zabawy. 

Bilety w cenie 150 zł. 

 

Andrzejki, czyli wieczór wróżb 

Andrzejki to nic innego jak wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się już w 1557 roku.  

Święty Andrzej był apostołem, uczniem Jana Chrzciciela, a później Chrystusa. Andrzeja z wróżbami skojarzyli Grecy (prawdopodobnie z podobieństwa słów "andrós" i "Andreas" - oznaczających odpowiednio mężczyznę i Andrzeja) i to właśnie im zawdzięczamy magiczny charakter tego święta. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.