Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Antoni Piechniczek honorowym obywatelem Chorzowa

  • Dodano: 2019-06-25 10:15, aktualizacja: 2019-06-26 10:36

Antoni Piechniczek został honorowym obywatelem Chorzowa - Rada Miasta była w tej sprawie jednomyślna. Choć były piłkarz i trener od lat mieszka w Wiśle, to z Chorzowem związany jest przez całe życie. 

To wspaniały ambasador Chorzowa i wzór do naśladowania dla chorzowskiej młodzieży

Antoni Piechniczek urodził się w Chorzowie i tu zaczynał piłkarską karierę. Jego pierwszym klubem był Zryw Chorzów przy Technikum Górniczym w Chorzowie Batorym. Później grał m.in. w Ruchu Chorzów, dokąd wrócił też jako trener. Jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski zdobył 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 1982 roku.
 


- Cechuje Go silny charakter i pracowitość. Umiał przekonać zawodników do swoich wizji ale tez z uwagą słuchał ich opinii. Był przez nich ceniony jako trener ale również mentor i wzór do naśladowania w karierze sportowej i w życiu prywatnym. (...) Cały czas jest aktywny zawodowo, doradza i dzieli się swoim bogatym doświadczeniem. Jego wybitne osiągnięcia i sportowa postawa oraz fakt, że zawsze podkreśla swoje chorzowskie pochodzenie, czynią z Niego wspaniałego ambasadora Chorzowa i wzór do naśladowania dla chorzowskiej młodzieży – można przeczytać w uzasadnieniu uchwały o przyznaniu honorowego obywatelstwa.

Tytuł honorowego obywatela Chorzowa Antoni Piechniczek odbierze w niedzielę, 30 czerwca, podczas „Wieczoru Niebieskich Gwiazd” na chorzowskim rynku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.