Wiadomości z Chorzowa

Artur Barciś w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie otworzył "Zaczytaną Bibliotekę"

  • Dodano: 2020-02-18 10:00

W piątek Chorzów odwiedził Artur Barciś. Znany aktor jest ambasadorem fundacji Zaczytani i w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie otworzył oficjalnie "Zaczytaną Bibliotekę".

Biblioteczka dla małych pacjentów zlokalizowana jest na drugim piętrze w Strefie Rodzica Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ulicy Truchana 7. "Zaczytana Biblioteka" to regał z książkami ufundowany i doposażany przez Fundację Zaczytani i Alior Bank SA. Artysta spędził z małymi pacjentami trochę czasu w Walentynki i czytał im książkę. Dla najmłodszych przygotowano też gry i zabawy z animatorami.

Wraz z Arturem Barcisiem otworzyliśmy "Zaczytaną Bibliotekę" w naszym szpitalu dziecięcym! Już od miesiąca mali pacjenci mogą korzystać z regału pełnego książek ufundowanych przez fundację Zaczytani i Alior Bank SA. Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie, pan Artur przeczytał pacjentom bajkę, a potem dzieci bawiły się wraz z animatorami. To był wspaniały czas. Dziękujemy! - czytamy na stronie szpitala.

Misją Fundacji Zaczytani jest promocja czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. W 2018 roku fundacja Zaczytani rozpoczęła również program bajkoterapii. Wolontariusze odwiedzają szpitale, czytają dzieciom i wspólnie omawiają lektury. Inne działania fundacji to m.in. otwieranie oddziałowych bibliotek w szpitalach w całej Polsce i coroczna Wielka Zbiórka Książek oraz Szlak Zaczytanych Ławek.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.