Wiadomości z Chorzowa

Przeniesiono oddziały Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

 • Dodano: 2019-10-21 10:45

Zmiany w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Jeden z oddziałów internistycznych musiał zostać przeniesiony, bo z powodu konfliktu płacowego zabrakło lekarzy na dyżurach. 

Przeniesiono szpitalny sprzęt, łóżka i... pacjentów. Odział Chorób Wewnętrznych B trafił do pawilonu nr 2, gdzie mieści się także drugi taki oddział. Neurologię, która znajdowała się w pawilonie nr 2, przeniesiono do pawilonu nr 10. 

- Jest to związane z decyzją o przeniesieniu oddziałów internistycznych w jeden pion w związku z wypowiedzeniem umów o świadczenie dyżurów grupy lekarzy z Oddziału Wewnętrznego B. Takie przeniesienie pozwoli utrzymać pełną opiekę pacjentów i zapewnić kontynuację leczenia. Jednocześnie dyrekcja informuje, że działalność Oddziału Wewnętrznego B nie jest zagrożona, a żaden z lekarzy oraz pielęgniarek nie tracą pracy – informują przedstawiciele Zespołu Szpitali Miejskich.

Powodem przenosin był konflikt płacowy w szpitalu. Lekarze domagali się podwyżek, ale propozycja dyrekcji – dodatkowe 10 zł za godzinę – ich nie zadowoliła. Z pracy się nie zwolnili, ale wypowiedzieli aneksy dotyczące dyżurów. To oznaczało, że po godzinie 15.00 na Oddziale Chorób Wewnętrznych B nie byłoby dyżurującego lekarza.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Obek

  No i masz babo placek, dyrekcja zmusiła do odejścia dobry zespół lekarzy z powodu osobistych niechęci, zasłaniając się sprawą podwyżek-no i teraz się dziwi, że nie ma komu pracować w tym przybytku. Tylko pacjentów szkoda, bo to był ten oddział na którym było miło i dobrze leczyli...

 • Xxx

  Szpital i tak ma opinie umieralni więc. ...Personel bez empatii dla chorego, najlepiej gdyby chory sam się sobą zajął bo tam na nikogo liczyc nie może.

 • Niezadowolony

  Im wiecznie jest za mało, a w czasie dyżurów przyjmują jeszcze prywatnie i trzepią kasę na sprzęcie szpitala. Popaprancy.

 • Danjta

  Masakra zamykają oddziały i szpitale z powodu braku lekarzy to dlaczego lekarze przyjmują pacjentów prywatnie w szpitalnych gabinetach powinno być to zabronione

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.