Wiadomości z Chorzowa

Automaty do nielegalnych gier losowych w sklepie spożywczym - oszustom grozi więzienie

  • Dodano: 2020-09-04 08:00, aktualizacja: 2020-09-03 22:57

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 5 nielegalnych maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Ryzykowna gra

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w sklepie spożywczym przy ul. 11 Listopada mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz, szyld wskazywał, że możemy tam kupić artykuły spożywcze, to jednak we wnętrzu znajdowało się jedynie pięć automatów do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe.

Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach

Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Erich

    Oszustom grozi więzienie gdyż największy oszust nie pozwala nikomu poza sobą organizować zakładów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.