Wiadomości z Chorzowa

Awantura na meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze. Policja szuka sprawców

 • Dodano: 2022-09-02 13:00

Wczoraj na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie zostały rozegrane wielkie derby Śląska. Niestety mecz nie należał do spokojnych.

Zamieszanie na meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Podczas spotkania doszło do ataku pseudokibiców na pracowników ochrony organizatora oraz do odpalenia materiałów pirotechnicznych. Trwa identyfikacja sprawców przestępstwa.

Chorzowscy i katowiccy policjanci wspierani przez mundurowych z Zabrza, katowickiego oddziału oraz bielskiego i częstochowskiego pododdziału prewencji, a także Policji konnej i przewodników psów służbowych zabezpieczali wczorajsze wielkie derby Śląska pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Dbali o bezpieczeństwo na trasach dojazdowych i w okolicy obiektu sportowego. Wszystko po to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Niestety nie wszyscy zasiadający na trybunach przyswoili zasady bezpiecznego kibicowania. Już w pierwszej połowie sympatycy chorzowskiego klubu rozłożyli wielkoformatową flagę i zamaskowali pod nią twarze, a następnie odpalili na stadionie środki pirotechniczne. Niektóre z nich zostały przerzucone na murawę boiska. Następnie kilkuosobowa grupa pseudokibiców chorzowskiej drużyny wywiesiła na ogrodzeniu buforowym szaliki i emblematy innych klubów piłkarskich, po czym podpaliła je. Zareagowała ochrona zapewniona przez organizatora. Kiedy pracownicy próbowali ugasić ogień, zostali zaatakowani przez pseudokibiców chorzowskiej drużyny. Agresywna grupa kiboli zaczęła rzucać w ochroniarzy racami i butelkami oraz próbowała przedostać się przez ogrodzenie sektora buforowego. Stanowcza reakcja pracowników ochrony nie dopuściła do eskalacji agresji i interwencja policjantów nie była konieczna.

Sprawcy poszukiwani

Całe zajście zostało zarejestrowane przez mundurowych, którzy podczas zabezpieczenia meczu korzystali także z policyjnego drona. Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców bezpośrednio po meczu zidentyfikowali dwóch najbardziej agresywnych kibiców, którzy brali udział w stadionowych zajściach. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Spotkanie piłkarskie dwóch śląskich drużyn zabezpieczało łącznie 716 policjantów, którzy wylegitymowali 67 najbardziej agresywnych kibiców i nałożyli 15 mandatów karnych. Obecnie policjanci z Wydziału Kryminalnego analizują zapisy z kamer i ustalają tożsamość pozostałych uczestników zajść na stadionie. Planowane są zatrzymania.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Wideo

Komentarze (10)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  https://mojchorzow.pl/i,chorzowianin-pobity-przez-pseudokibica-potrzebuje-srodkow-na-leczenie-ruszyla-zbiorka,200274,936078.htmlZa mało emocji było :-(((

 • Obywatel

  Po co miasto ma budować nowy stadion skoro nie potrafia pilnować bezpieczeństwa na obecnym. Jeśli klub chce stadion to niech wykupi udziały od miasta i buduję z własnych pieniędzy.

 • Hrabia

  Ma ktoś jeszcze wątpliwości co trzeba zrobić z tymi "widowiskami"?

 • Szafot na arystokratów

  Tak trzeba wysłać paru kibiców do ciebie żeby ci wyjaśnili na czym polega wolny wybór i jak nie masz na coś ochoty to nie musisz tego oglądać.

 • ;)

  To jest poziom ameby.

 • SH1/1

  Oglądałem mecz w tv, poziom słaby, chyba każdy widział i nie o tym chciałem. Widząc napisy oprawy oraz słysząc „przyśpiewki” wiem dlaczego nie chodzę na mecze. Wielkie zdziwienie wywołuje u mnie fakt, że rodzice chodzą na mecze z dziećmi. Ciekawe jakie pobudki nimi kierują?

 • sportsmenka

  nie ma takiego pojęcia jak pseudo kibice.Kibic to kibic a reszta to przestępcy.Łatwo było odróżnić Kibica od przestępcy.Mam nadzieję że policja szybko oddzieli ziarno od plewy.Kary pieniężne to za małe kary,zastosować zakaz wstepu na obiekty sportowe na 15 lat.Wszyć czip do czoła , branzoletka na karku pozwalajaca sprawdzac gdzie sie przestępca porusza

 • ;) bezpański kibic

  Kibic nie potrzebuje stowarzyszeń, PF, ultrasów i itd. To oni potrzebują kibiców, z tego mają kasę. Nie ma znaczenia klub tylko interesy. Jeżeli ktoś myślał, że ktoś robi coś hobbystycznie to jest w błędzie. Wolontariat - hahaha. Dlaczego na fb-ach zamazują twarze?

 • podatnik

  No to teraz niech Chorzowianie im zbudują stadion; Chorzowian stać na to i nie wstydzą się kibolskiej hołoty. Kotala dalej forsuje ten niedorzeczny pomysł?

 • chorzowianin

  Takiej reklamy chcemy? Chyba NIE, wstyd dla Chorzowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również