Wiadomości z Chorzowa

Będzie się działo! W sobotę chorzowski rynek odżyje

 • Dodano: 2020-07-17 17:15

W sobotę, 18 lipca, na rynku w Chorzowie obędzie się pierwsza w tym roku impreza. Będzie m.in. historyczna zabawa, koncerty, kiermasz czy wymiana garażowa.

Gra terenowa przeniesie uczestników do 19-wiecznej Królewskiej Huty

Chorzowski rynek w sobotę wraca do życia. Początek imprezy „Ruszmy na Rynek 2020” już o godz. 11.00, wtedy rozpocznie się gra terenowa „W krainie  wygasłych wulkanów” organizowana przez Muzeum Hutnictwa. Jak zapewniają organizatorzy dzięki opisom miasta z 19. wieku uczestnicy gry przeniosą się do buchającej ogniem Królewskiej Huty.

- W przekazach ówczesnych literatów Królewska Huta to życiodajne morze ognia buchające żarem piekielnym, dom apokaliptycznych potworów, które ujarzmić potrafili jedynie wielcy tego miasta. To właśnie ich historie staną się inspiracją do odkrywania historii na nowo. Co z dawnego blasku płonącego miasta odnaleźć możemy w dzisiejszym Chorzowie? Przekonajcie się sami – zachęca chorzowskie muzeum

Podczas imprezy na rynku zbierane będą także hutnicze pamiątki, które trafią do powstającego w Chorzowie Muzeum Hutnictwa. 

Na rynku w Chorzowie nie zabraknie dobrej muzyki i teatru

Jednak nie samą historią żyje Chorzów, więc nie zabraknie także innych atrakcji. Będzie sporo dobrej i bardzo różnej muzyki, wystąpią: Orkiestra Dęta Batory, Tender Vibes Duo oraz DJ Kicó & Matjazz. O 16.30 rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki „Mój blues”, którzy przy dźwiękach znakomitej muzyki opowiedzą o muzycznej pasji i Chorzowie sprzed lat. Zaplanowano także pokaz Teatru Czarnego Tła.

Będzie można także dobrze zjeść, ale nie tylko...

Goście imprezy na rynku będą mogli spróbować dań chorzowskich knajp serwowanych z foodtrucków oraz zajrzeć do nowych lokali, które pojawił się w pawilonach pod estakadą. 

- Zapraszamy Was na wymianę garażową przygotowaną przez kiermasz rękodzieła, wymianę roślin, dobrą kawę i lody w Gryfne Lody i na spotkanie z przyjaciółmi w Kaskada Bistro Cafe – zachęcają organizatorzy imprezy.

Na rynku będzie także działać m.in. Sąsiedzka Wymiana Roślin oraz stoisko z pamiątkami na 100-lecie Ruchu Chorzów. Księgarnia Dopełniacz zaoferuje bestsellery wydawnicze a Kiermasz Bukinistów Śląskich książki antykwaryczne.

Będzie też coś dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się pierwszy chorzowski Zlotek Maskotek. Na rynku będzie można spotkać między innymi Strażniczkę Basię z chorzowskiej Straży Miejskiej, Sznupka ze śląskiej policji czy wiewiórkę Basię z Parku Śląskiego. 

Program „Ruszmy na Rynek 2020”

11.00 W krainie wygasłych wulkanów – rejestracja uczestników i start gry terenowej Muzeum Hutnictwa

12.00-18.00 Mosz co w doma po hucie? Zbiórka pamiątek hutniczych dla Muzeum Hutnictwa i Muzeum w Chorzowie

13.00-18.00

-Chorzowska Garażówka

-II Sąsiedzka Wymiana Roślin

-Kiermasz Bukinistów Śląskich

-Stoisko z pamiątkami na 100-lecie Ruchu Chorzów

-Stoisko Mandragora Tattoo

-Bazarek Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

-Wystawa prac podopiecznych Dom Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych

-Foodtrucki: Restauracja A'le Dobre Chorzów, Kraken Restopub, La Petite Prosecco Van

14.00 Zlotek Maskotek 

14.15-15.00 koncert Orkiestry Dętej Batory

15.00-16.00 pokaz Teatr Czarnego Tła

15.00 -18.00 stoisko Jasiński Barbershop

16.30-18.00 Chorzów Muzyka Świat. Spotkanie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki Mój Blues i ich muzyką. Prowadzenie Rafał Zaremba.

18.00-19.00 koncert Tender Vibes Duo

19.00-23.00 Śląski Program Kosmiczny DJ Kicó & Matjazz

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Jut

  Zazwyczaj centra miast są piękne, są wizytówką miasta a u nas(nie tylko w Chorzowie) czym dalej od centrum tym ładniej :)

 • Chorzowianin

  To Korala już się nie boi wirusa, tak jak się bał na początku czerwca?

 • ???

  Wtedy były "zabójcze koperty". Swoją drogą dobra taktyka na Chorzów: palmy, stoiska z balonikami i piwem, muzyka disco polo i następna kadencja w kieszeni. To na razie działa więc trzeba kontynuować. Dwie ulice od rynku syf i rudery zabite dechami ale co tam... jak coś to zwalimy na rząd.

 • Roman

  Nie nie boi sie od kiedy Morawiecki odwołał pandemię.

 • Chorzowianin

  To Korala już się nie boi wirusa, tak jak się bał na początku czerwca?

 • Aaaa

  Szkoda, że urzędy nie potrafią odżyć!

 • Ii

  Spodobało im się "pracować" zdała od tego natrętnego petenta. Ciężko do tego wrócić.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.